„O prawdzie w języku” opowie prof. Jerzy Bralczyk. Napisz swoje pytanie!

KATEGORIA: KULTURA / 17 stycznia 2021

Fot. WSIiZ

Profesor Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki wygłosi 28 stycznia 2021 r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania wykład pt. „O prawdzie w języku". Spotkanie odbędzie się w ramach V edycji cyklu „Wielkie Pytania w Nauce” i będzie częścią obchodów jubileuszu 25-lecia WSIiZ.

W rozmowie z redaktorem Wojciechem Bonowiczem – laureat tytułu Mistrz Mowy Polskiej odpowie na pytania: Jaka jest rola prawdy w życiu człowieka? Jak rozpoznać prawdę w zalewie informacji, do których mamy dostęp każdego dnia? Jak ją wyłuskać z konkurencyjnych wizji, które są nam przedstawiane przez siły polityczne? Jak ją znaleźć w czasach mediów społecznościowych, w których każdy sam kreuje siebie i swój wizerunek?

Ze względu na pandemię Covid-19 wykład prof. Jerzego Bralczyka „O prawdzie w języku” zrealizowany zostanie online. Premiera wydarzenia rozpocznie się w mediach społecznościowych na kanale YouTube i na Facebooku WSIiZ - 28 stycznia o godzinie 18:00. Wykład będzie miał charakter otwarty. Link do transmisji pojawi się TUTAJ.

Do środy, 20 stycznia 2021 r. w komentarzach pod postem na Facebooku WSIiZ wszyscy zainteresowani mogą napisać pytania do profesora Jerzego Bralczyka. Ponadto, pytania można również przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: bow@wsiz.edu.pl

Najciekawsze pytania zostaną przesłane prowadzącemu dyskusję – red. Wojciechowi Bonowiczowi i zostaną zadane w trakcie spotkania. Ponadto, autorzy wybranych pytań otrzymają książki z autografem prof. J. Bralczyka.

Do tej pory prof. Bralczyk dwukrotnie gościł w WSIiZ, biorąc udział w spotkaniach z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce“, organizowanych pod patronatem „Tygodnika Powszechnego”. Dotychczasowe wykłady prof. Jerzego Bralczyka w WSIiZ można zobaczyć pod poniższymi linkami:

- „Jak mówić, żeby nas słuchano?”

- „Sztuka rozmowy”

Red.

Fot. WSIiZ

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4