Muzyczne arcydzieła w trakcie piątkowego koncertu w Filharmonii Podkarpackiej

KATEGORIA: KULTURA / 21 stycznia 2022

Fot. Filharmonia Podkarpacka

W piątek, 21 stycznia Filharmonia Podkarpacka im. A. Malawskiego w Rzeszowie o godz. 19.00 zaprasza na koncert, w trakcie którego usłyszymy utwory Rossiniego, Mozarta i Beethovena.

Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod batutą Rafała Jacka Delekty. Na skrzypcach zagra Szymon Naściszewski, na altówce Robert Naściszewski.

W programie m.in.:

G. Rossini – Uwertura do opery „Cyrulik sewilski”,

W. A. Mozart - Symfonia koncertująca na skrzypce, altówkę i orkiestrę KV364,

L. van. Beethoven – II Symfonia D – dur op. 36.

Uwertura do „Cyrulika sewilskiego”, najpopularniejszej opery Rossiniego będzie sygnałem dla publiczności, że rozpoczyna się wieczór pełen muzycznych arcydzieł. Symfonia koncertująca Mozarta na skrzypce i altówkę Es-dur (1779) będąca połączeniem elementów zarówno symfonii, jak i koncertu pokaże mistrzostwo wielkiego klasyka w operowaniu brzmieniem obu instrumentów – jasnego dźwięku skrzypiec i ciemniejszej barwy altówki. Obaj soliści prowadzić będą dialog nie tylko ze sobą, ale też z orkiestrą. Radosny finał Symfonii koncertującej łączyć się będzie z nastrojem II Symfonia D - dur (1798-1802) Beethovena. Radosne oblicze dzieła utrzymanego w „słonecznej” tonacji D - dur kontrastować będzie z dramatycznymi momentami. Mają one związek z wewnętrznymi zmaganiami wielkiego Mistrza z Bonn, który zdawał sobie w tym czasie sprawę, iż jego postępująca utrata słuchu prawdopodobnie nigdy nie zostanie wyleczona - zachęca Biuro Koncertowe.

Koszt udziału: 20zł ulgowy/ 30zł normalny. Kup bilet online.

Red.

Rafał Jacek Delekta
Fot. Materiały prasowe

Szymon Naściszewski
Fot. Materiały prasowe

Robert Naściszewski
Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4