665-lecie miasta. Odbierz zaproszenie na recital Grażyny Łobaszewskiej!

KATEGORIA: KULTURA / 9 stycznia 2019

Grażyna Łobaszewska
Fot. Profil artystki na Facebooku

Z okazji jubileuszu 665-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa, w sobotę, 19 stycznia o godz. 17.00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się wyjątkowa uroczystość, na której prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc nada tytuły Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa.

Po oficjalnej uroczystości na rzeszowskiej scenie wystąpi Grażyna Łobaszewska – jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek, znana z wielu kultowych utworów m.in: „Czas nas uczy pogody” czy „Brzydcy”. Na jubileuszu artystka wystąpi przy akompaniamencie Big Bandu Chełmskiego Domu Kultury pod dyrekcją Zbigniewa Jakubka.

W tym roku tytuły Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa otrzymają prof. dr hab. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz dr hab. n. med. prof. URz Kazimierz Widenka, kardiochirurg. Tytuł Zasłużony dla Miasta Rzeszowa odbierze Mateusz Tułecki , związany z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania, organizator konferencji Internet Beta.

Bezpłatne zaproszenia na uroczystość 665-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa będą dostępne w Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24, tel. 17 853 80 04) od czwartku, 10 stycznia, od godz. 9.00, do wyczerpania puli zaproszeń. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

AKTUALIZACJA

Jak dowiedzieliśmy się w Estradzie Rzeszowskiej, wejściówki na uroczystość rozeszły się błyskawicznie w czwartkowe przedpołudnie.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4