Pogoda nie rozpieszcza. Niedaleko zafundujmy sobie dawkę SZTUKI

KATEGORIA: KULTURA / 4 maja 2019

Końcówka długiego weekendu nie rozpieści nas pogodą. Ma być pochmurno, chłodno i deszczowo. Atmosfera iście barowa, albo… wernisażowa. Jeśli nie macie Państwo jeszcze planów na sobotę, to może wybierzecie się na południe naszego województwa do Jedlicza? W pubie Stara Kuźnia o godz. 16.30 organizowany jest wernisaż twórczości Stanisława Wodzińskiego.

Artysta na stałe mieszka w Jedliczu. Maluje, rzeźbi, pisze wiersze i komponuje. Chwyta się każdej dziedziny sztuki, która w danej chwili jest w stanie wyrazić jego emocje i przeżycia. Uchodzi za naturszczyka, choć oglądając jego prace malarskie szybko można zauważyć, że nie jest typowym przykładem regionalnego twórcy skupiającego się wyłącznie na tematach rodzimych. W jego obrazach widać wpływy wielu nurtów, od symbolizmu po ekspresjonizm. Na wystawie będzie można zobaczyć kilkadziesiąt prac Wodzińskiego z różnych okresów twórczości – niektóre zapewne także kupić.

Oprócz przeżyć artystycznych pub Stara Kuźnia zapewni Państwu także pod dostatkiem potraw i napojów. Jak można się domyśleć z samej nazwy, zakosztujecie dań tradycyjnych. Jednak dla miłośników współczesnej kuchni pub oferuje także pizzę.

Wernisaż Stanisława Wodzińskiego potrwa od godziny 16.30 do co najmniej godziny 18.00. Jedlicze; Pub Stara Kuźnia; ul. Konopnickiej 8; czynne do 22.00

Viperis

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4