Wygraj 700 zł w konkursie poetyckim „O pióro Pegaza”. Ruszyły zapisy!

KATEGORIA: KULTURA / 22 maja 2019

Fot. www.unsplash.com

Piszesz wiersze, ale wszystkie wędrują do szuflady? A może jesteś miłośnikiem poezji, ale nie odważyłeś się jeszcze napisać czegoś swojego? Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie już po raz piąty organizuje Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Pióro Pegaza 2019 – Pieśń domowa”. Być może to właśnie Twoja szansa, aby zaistnieć jako artysta?

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest napisanie pieśni domowej nawiązującej do obchodów 200-setnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki oraz ustanowienia przez Senat i Sejm RP Roku Moniuszkowskiego. Konkurs ma na celu pomoc osobom utalentowanym w zaprezentowaniu swojej twórczości. tym roku WiMBP w Rzeszowie pragnie zainspirować twórców do kreacji pieśni – gatunku literackiego poezji lirycznej - poprzez przyjrzenie się tradycji narodowej zakorzenionej w twórczości Stanisława Moniuszki.

Konkurs ma charakter otwarty, co oznacza, że każdy może wziąć w nim udział. Warunkiem jest przesłanie pracy zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie. Zgłaszać można tylko utwory napisane w języku polskim, nigdy nie publikowane ani nie nagradzane w żadnym konkursie. Pozostałe szczegóły, Regulamin oraz Karta Zgłoszenia są dostępne na stronie www.wimbp.rzeszow.pl. Utwory należy przesyłać do 31 sierpnia 2019 r.

Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie powołane przez Organizatora profesjonalne jury. Wyniki konkursu zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie internetowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Dla laureatów przewidziane są nagrody pieniężne:

I. Nagroda – 700 zł;

II. Nagroda – 500 zł;

III. Nagroda – 400 zł.

Trzy równorzędne wyróżnienia - 200 zł.

Kam.

Fot. Materiały WiMBP w Rzeszowie

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4