„Niezauważone perły” w Kinie Zorza. W czwartek psychodeliczny „Climax”

KATEGORIA: KULTURA / 15 sierpnia 2019

Fot. kadr z filmu Climax.

W Kinie Zorza trwa wakacyjny cykl filmowy „Niezauważone perły 2019”. Jeszcze do końca sierpnia rzeszowskie kino studyjne będzie raczyło swoich widzów intrygującymi i nieprzeciętnymi filmami – tytułowymi „Niezauważonymi perłami” kina. Filmy prezentowane są w każdy czwartek o godzinie 19.00, bilet wstępu na projekcję jest w cenie 12 zł.

W czwartek 15 sierpnia, propozycja Zorzy na wieczór, to film „Climax”.

„Jeśli myślicie, że w kinie widzieliście już wszystko, to idźcie na Climax” – piszą o tym filmie recenzenci.

– zwiastun filmu

„Climax to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o grupie tancerzy, którzy w pewną zimową noc spotykają się w opuszczonej szkole na odludziu. Taneczna próba w rytm przebojów takich grup jak Daft Punk, Apex Twin i Soft Cell szybko zamienia się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Gdy wychodzi na jaw, że domowej roboty sangrię ktoś "doprawił" narkotykami, dzika zabawa w zamkniętym budynku przeradza się w ekstremalną, psychodeliczną podróż.”

Podobno to produkcja dla ludzi o mocnych nerwach i takich, którzy potrafią docenić dobre i niezależne kino. Film, którego nie tyle się ogląda, ale i doświadcza. Większość układów tanecznych, które można zobaczyć w fabule została zaimprowizowana przez aktorów, w tym przypadku tancerzy, co dodaje jeszcze większej wiarygodności temu co widz ogląda na ekranie.

W cyklu „Niezauważone perły” będzie można zobaczyć jeszcze dwa filmy:

22.08 – „Dom, który zbudował Jack”

29.08 – „Szczęśliwy Lazzaro”

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4