„Koncert nocy letniej”. Szykuje się romantyczne pożegnanie lata

KATEGORIA: KULTURA / 19 sierpnia 2019

Złoty Pałac w Rudnej Małej koło Rzeszowa.
Fot. strona - zlotypalac.rzeszow.pl

„Gdyż zakochani, tak jak obłąkani, Mają umysły rozgorączkowane, A wyobraźnia ich kształtuje więcej, Niż umysł chłodny byłby w stanie pojąć.”

Powyższy cytat pochodzi z jednego z najpopularniejszych dzieł angielskiego twórcy Williama Shakespeare’a – „Sen nocy letniej”, które to stało się inspiracją do zorganizowania koncertu charytatywnego, który odbędzie się 30 sierpnia w Rudnej Małej koło Rzeszowa.

„Koncert nocy letniej”, tak właśnie nazywa się wydarzenie będące zarazem muzycznym pożegnaniem lata. Pod osłoną nocy, w ogrodach Złotego Pałacu Retyrada, związani z Podkarpaciem artyści wykonają sentymentalne utwory przy akompaniamencie skrzypiec, pianina i wiolonczeli.

- Idea koncertu nawiązuje do słynnej komedii „Sen nocy letniej”. W XVI-wiecznej sztuce akcja rozgrywa się w noc świętojańską. W naszych czasach to początek wakacji. Koncert nocy letniej to z kolei ich pożegnanie i uchwycenie najpiękniejszych chwil, jakie ze sobą niosą – tłumaczy Patrycja Chmiel, organizatorka wydarzenia.

Oprócz artystycznej uczty dla duszy, organizatorka nie zapomniała o szczytnym celu. Na występy może przyjść każdy, kto chce wesprzeć charytatywny cel akcji. Wystarczy przy wejściu na koncert przekazać wolontariuszom darowiznę w wysokości 20 zł. Zebrane pieniądze otrzymają podopieczni fundacji Iskierka, która wspiera dzieci z chorobą nowotworową i ich rodziny.

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 30 sierpnia w Złotym Pałacu Retyrada w Rudnej Małej koło Rzeszowa o godz. 18.00.

- Będziemy grać, śpiewać i pomagać – zapewnia Patrycja Chmiel, która ma na swoim koncie organizację innych imprez charytatywnych, m.in. koncertu „Piosenka w prezencie” na rzecz „Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci”.

Kam.

Materiał Organizatorów.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4