Dziś Preteksty Kulturalne dla miłośników poezji, jazzu i rapu. Zobacz program

KATEGORIA: KULTURA / 6 września 2019

Fot. edd.nid.pl

Preteksty Kulturalne to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz rzeszowskich imprez artystycznych. Interesujący program, prezentowany w otoczeniu muzealnych wnętrz i przy udziale wspaniałych gości co roku przypada mieszkańcom miasta do gustu. Kolejna odsłona Pretekstów odbędzie się pod hasłem „Z ziemi włoskiej do Polski” w sobotę, 7 września w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie przy ul. 3 Maja 19.

Od 17.00 do 21.00 w refektarzu muzealnym odbędzie się podwieczorek poetycki, podczas którego odbędzie się spotkanie autorskie z poetą z Podkarpacia – Wiesławem Kulikowskim. Głównym wydarzeniem wieczoru będzie jednak spotkanie autorskie z Jarosławem Mikołajewskim, wybitnym poetą, tłumaczem literatury włoskiej (m.in. Dantego, Michała Anioła czy Pasoliniego), a także cenionym prozaikiem, eseistą i reportażystą.

Imprezę zakończy koncert jazzowy Subcarpathians Trio – Polski splot. Specjalny projekt słowno – muzyczny przygotowany przez podkarpackich muzyków jazzowych pod wodzą Bartłomieja „Eskaubei” Skubisza. Muzycy przeniosą publiczność w świat muzyki improwizowanej połączonej ze szczyptą elektroniki. Ten muzyczny splot zostanie okraszony słowem mówionym i rapowanym, które będzie opowiadać m.in. o splocie losów polskich bezkompromisowych i niezależnych twórców, m.in. tych, których noga stanęła na Podkarpaciu. W opowieściach snutych tego wieczoru przewiną się m.in. Tomasz Stańko, Wojciech Kilar czy Leopold Tyrmand.

PROGRAM:

17.00 - Podwieczorek poetycki - spotkanie autorskie z poetą z Podkarpacia - Wiesławem Kulikowskim

18.00 - „Z ziemi włoskiej do Polski” - spotkanie autorskie z poetą Jarosławem Mikołajewskim

19.00 - Koncert jazzowy Subcarpathians Trio - Polski splot

Kam.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4