Dwie Krystyny: Gucewicz i Czubówna na spotkaniu autorskim w Rzeszowie

KATEGORIA: KULTURA / 18 września 2019

Krystyna Gucewicz i Krystyna Czubówna
Fot. zjazdkrystyn.pl

Czy notes telefoniczny może być skarbem? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć poetka, pisarka i dziennikarka Krystyna Gucewicz w swojej najnowszej książce „Notes Krystyny Gucewicz, czyli Fołtyn w śmietanie”.

Gwiazdy, sławy, legendy polskiego życia kulturalnego oraz związane z nimi żarty, fakty czy anegdoty - wszystko to znalazło swoje miejsce na kartach książki, o której będzie mowa na spotkaniu zorganizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną. Oprócz autorki – Krystyny Gucewicz – gościem biblioteki będzie również Krystyna Czubówna – znana lektorka i dziennikarka.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 19 września o godz. 17.00 w Budynku Głównym WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13. Wstęp jest wolny. Podczas spotkania czytane będą fragmenty książki „Notes Krystyny Gucewicz, czyli Fołtyn w śmietanie” oraz prowadzona będzie dyskusja na temat jej treści.

Krystyna Gucewicz to pisarka, poetka, krytyk sztuki i dziennikarka, redaktorka programów radiowych i telewizyjnych. Autorka książek, m.in: „Jeszcze wczoraj miałam raka”, „Szymon Szurmiej”, „Kto jest kim czyli jak się kochają”, „Zaczekaj na koniec deszczu”, „Pogrzeb wróbla” oraz tomików poetyckich: „Kocham cię”, „Przytul mnie. Tabletki na miłość”, „Serce na smyczy”.

Krystyna Czubówna przez wiele lat współpracowała z nadawaną w TVP2 Panoramą. Była wówczas jedną z najbardziej popularnych polskich prezenterek. Jest również lektorem wielu filmów dokumentalnych, głównie przyrodniczych.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4