Nagrodzono laureatów konkursu „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

KATEGORIA: KULTURA / 28 października 2019

Fot. Paweł Bialic

Wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” został rozstrzygnięty. Zwycięzcy otrzymali nagrody w poniedziałek podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. W tym roku padła rekordowa liczba 165 prac nadesłanych z 44 placówek aktywujących osoby niepełnosprawne. Siedemnasta już edycja odbyła się pod hasłem „Podróże moich marzeń”. W ramach gali odbyła się też wystawa prac konkursowych.

Organizacją wydarzenia zajmował się Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Maciej Szymański, dyrektor Podkarpackiego Oddziału PFRON-u poinformował, że uroczystość ma na celu zarówno promowanie zdolności osób dysfunkcyjnych jak i przełamywanie stereotypów dyskryminujących środowisko osób niepełnosprawnych.

Wojewódzka Komisja Konkursowa składająca się ze specjalistów w dziedzinie sztuki oraz reprezentantów podkarpackich instytucji kultury wybrała najlepsze dzieła w każdej z kategorii: rysunek i grafika, malarstwo i witraż, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, fotografia i film, tkanina i aplikacja. Podkarpaccy laureaci przeszli do ogólnopolskiego finału.

Zobaczcie relację z gali rozdania nagród, która odbyła się 28 października w Wojewódzkim Domu Kultury.

Kam.

Zdjęcia: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4