Poniedziałek – nie taki nudny. O życiu i pracy aktora opowie Wam Beata

KATEGORIA: KULTURA / 24 listopada 2019

Beata Zarembianka na scenie. Kadr ze spektaklu AVE TEATRU - Kobieta na zamówienie.
Fot. Paweł Bialic

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, w ramach cyklu „Wieczór z Melpomeną w bibliotece” zaprasza na spotkanie ze znaną Wam aktorką, występującą w Teatrze Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie i Ave Teatrze, a także na wielu deskach scenicznych w całej Polsce - Beatą Zarembianką.

Wydarzenie odbędzie się w Wypożyczalni Głównej (Dąbrowskiego 33A) w poniedziałek 25 listopada, o godz. 17.00. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Beata Zarembianka zadebiutowała jako aktorka trzydzieści lat temu. W październiku bieżącego roku w Rzeszowie uczczono jej jubileusz pracy artystycznej, a ją samą uhonorowano medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz „Złotym Krzyżem Zasługi”.

- Jako bardzo mała dziewczynka stawałam na stołeczku i każdemu, kto przychodził do mojego rodzinnego domu śpiewałam piosenki i recytowałam wierszyki. W szkole podstawowej pojawił się pierwszy wstyd i trema, więc wydawało mi się, że aktorstwo nie jest zawodem, który powinnam wykonywać. Okazuje się jednak, że to czym przesiąkłam jako mała dziewczynka, zdeterminowało moje późniejsze wybory - tak mówi o swojej drodze do aktorstwa Beata Zarembianka. Po więcej szczegółów opowie podczas spotkania w WiMBP.

Przez wiele lat aktorka występowała na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, następnie współtworzyła „Teatr Bo Tak”, a ponad rok temu powołała do życia własny teatr - „Ave Teatr”. Spektakle prezentowane przez tę scenę cieszą się dużą popularnością wśród rzeszowian, ale i widzów różnych teatrów w całej Polsce. Najbardziej znane sztuki w ich wykonaniu to: „Seks da opornych”, „Kobieta na zamówienie” oraz „Historie łóżkowe”. Pomimo, że były one wystawiane w Rzeszowie już wiele razy to widownia Instytucie Muzyki przy ul. Dąbrowskiego, za każdym razem jest wypełniona po brzegi.

Kam.

Plakat organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4