Kochacie Rzeszów? Jeżeli tak, to ta książka z całą pewnością jest dla Was

KATEGORIA: KULTURA / 29 listopada 2019

Fot. Paweł Bialic

Nie tak dawno na rynku wydawniczym ukazała się książka „Sekrety Rzeszowa” autorstwa naszych rodzimych dziennikarek – Aliny Bosak i Katarzyny Grzebyk. Książka wydana została w doskonałym momencie, bo tuż przed świętami, które m. in. kojarzą nam się z wzajemnym obdarowywaniem prezentami. Ładnie wydane „Sekrety Rzeszowa” będą zatem doskonałym prezentem dla miłośników dobrej lektury i miasta Rzeszowa.

Zobaczcie co na temat swojej książki powiedziały nam jej autorki – Alina i Kasia.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, 13 listopada zorganizowała spotkanie autorskie, na które przybyły tłumy mieszkańców Rzeszowa. Jednak nie tylko oni, także osoby które mieszkają tu od niedawne zaciekawiło to, jakie sekrety kryje historia naszego miasta. Spotkanie było bardzo interesujące, nie tylko dlatego, że autorki książki zdradziły kilka sekretów tam opisanych, ale także dlatego, że mieszkańcy przybyli na to spotkanie podzielili się własnymi, nieznanymi i bardzo interesującymi historiami związanymi z tym miastem. Być może, to co wydarzyło się podczas promocji książki zmotywuje autorki do tego, żeby powstała II część „Sekretów Rzeszowa”?

***

„Sekrety Rzeszowa” to napisana „z humorem i swadą” opowieść nie tylko o dziejach miasta, ale również o znanych nazwiskach związanych z Rzeszowem. Książka została uzupełniona zdjęciami archiwalnymi. Autorkami są dziennikarki od lat związane z Rzeszowem. Alina Bosak jest współautorką książek poświęconych Podkarpaciu. Przez kilkanaście lat była publicystką rzeszowskich „Nowin”, a obecnie pisze dla magazynu VIP Biznes i Styl oraz portalu biznesistyl.pl. Katarzyna Grzebyk to dziennikarka, blogerka i logopedka. Współpracowała z „Nowinami” i „Super Nowościami” oraz współtworzyła redakcję magazynu „VIP Biznes&Styl”. Prowadzi blog poświęcony książkom i literaturze.

Red.

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Materiał organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4