The Voice Kids: Ola Kędra opowiedziała nam o kulisach programu. FILM

KATEGORIA: KULTURA / 14 lutego 2020

Ola swój wokal kształci pod okiem Iwony Josse-Jakubiec w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie.
Fot. Paweł Bialic

Popisowy występ w „przesłuchaniach w ciemno” zapewnił dwunastoletniej Oli Kędrze udział w znanym programie telewizyjnym The Voice Kids. Nastolatka z Podkarpacia zaskoczyła jurorów swoimi umiejętnościami i dojrzałością wykonania utworu Lady Gagi „Always remember us this way” znanego z filmu „Narodziny gwiazdy”. Każdy kto choć raz słyszał tę piosenkę zapewne zdaje sobie sprawę, że potrzeba niemałych umiejętności wokalnych by w ogóle ją zaśpiewać, a co dopiero mając dwanaście lat! Ola z Humnisk na Podkarpaciu sprostała temu wyzwaniu, bo po skończonym występie czekały na nią odwrócone fotele jurorów.

Kolejny etap programu z udziałem Oli, czyli tzw. „bitwę na głosy” będzie można obejrzeć w telewizji już w sobotni wieczór - 15 lutego. Ale zanim to nastąpi młoda artystka prosi o wsparcie i głosy. W ramach programu The Voice Kids w Internecie odbywa się plebiscyt na ulubieńca publiczności, w którym nagrodą jest nagranie singla będącego wielkim marzeniem nastolatki. Oprócz tego zwycięzca otrzyma 25 tys. zł, które będzie mógł przeznaczyć na wybrany szczytny cel. Bezpłatne głosowanie trwa do 22 lutego. Codziennie można oddać 10 głosów z różnych urządzeń za pośrednictwem strony: https://voicekids.tvp.pl/plebiscyt.

Wsparcie rodziców jest bardzo ważne. Na zdjęciu Ola z mamą - Renatą Kędrą.
Fot. Paweł Bialic

Ola swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już jako mała dziewczynka. Jest laureatką wielu konkursów i festiwali regionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Obecnie uczy się w Szkole Podstawowej nr 1 w Humniskach. Z Rzeszowem związana jest przede wszystkim muzycznie - swój wokal kształci pod okiem Iwony Josse-Jakubiec w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Przygoda z The Voice Kids nie była jej telewizyjnym debiutem, bo w wieku 9 lat Ola wzięła udział w programie Hit Hit Hurra, gdzie była oceniana m. in. przez: Edytę Górniak, Kasię Kowalską czy Kayah.

Trzeba przyznać, że Podkarpacie ma szczęście do tego muzycznego programu, albo to „The Voice…” ma szczęście do Podkarpacia. Ola nie jest jedyną krajanką, której udało się podbić serca jury ze stolicy. Szlaki przetarły jej m.in. Roksana Węgiel i Ania Dąbrowska, które teraz robią muzyczną karierę i stały się idolkami nastolatek, ale także i wielu dorosłych! Mamy nadzieję, że udział w programie otworzy młodej wokalistce z Humnisk wiele drzwi i umożliwi rozwój jej niezaprzeczalnego talentu.

Trzymamy kciuki za sobotni występ, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Olą, w której opowiedziała nieco o swojej przygodzie z programem The Voice Kids oraz zdradziła kilka sekretów zza kulis.

Materiał wideo zrealizowany przez: Pawła Bialica, rozmawiała: Kamila Szeliga

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4