Polska pisarka ze Lwowa odwiedzi Rzeszów. Spotkanie już 17 września

KATEGORIA: KULTURA / 13 września 2018

Fragment okładki książki „Kobiety ze Lwowa autorstwa Beaty Kost”
Materiały organizatorów

W poniedziałek, 17 września, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bilbiotece Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Beatą Kost, polską dziennikarką ze Lwowa, autorką książek „Kobiety ze Lwowa” i „Album Lwowski”.

Beata Kost jest rodowitą lwowianką, dziennikarką polskojęzycznego „Kuriera Galicyjskiego”, który ukazuje się na Zachodniej Ukrainie. Od lat pisze artykuły na temat swojego miasta, jego polskiej tradycji, historii oraz ludzi związanych z dawnymi Kresami Wschodnimi. Najczęściej sięga po tematy dziewiętnastowieczne, ponieważ przyznaje, że nie identyfikuje się ze współczesnym Lwowem.

Beata Kost to także autorka wspomnianych dwóch książek - „Albumu Lwowskiego” i „Kobiet ze Lwowa”. Druga z nich opowiada o ciekawych losach ponad trzydziestu kobiet, których historia związana była ze Lwowem. Za tę książkę autorka otrzymała wyróżnienie podczas wręczenia tegorocznej Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. Pisarka prowadzi również na profile facebookowe: „Album Lwowski” i „Damski Lwów”, gdzie wciela się w rolę przewodniczki po mieście.

Spotkanie z Beatą Kost poprowadzi dr Iwona Piętak – redaktor Polskiego Radia Rzeszów. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Michał Okrzeszowski

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4