Władze Boguchwały tworzą przedsiębiorcom ciekawe warunki. Jak na tym zyskać?

KATEGORIA: MIEJSCA / 30 listopada 2020

Wyremontowany zabytkowy spichlerz na rynku w Boguchwale będzie służył przedsiębiorcom.
Fot. Paweł Bialic

Władze Boguchwały wdrażają w życie plan wzmocnienia gminy, jako wielosektorowego, dynamicznego ośrodka ekonomicznego w okolicy Rzeszowa. Plan ten zakłada udogodnienia zarówno dla nowych, dużych przedsiębiorców instytucjonalnych, jak i dla małych, lokalnych przedsiębiorców indywidualnych – dowiadujemy się od Justyny Placha-Adamskiej – zastępcy burmistrza gminy Boguchwała.

Po pierwsze władze gminy chcą wspomóc logistycznie indywidualnych przedsiębiorców do zdynamizowania swoich biznesów – szczególnie tych młodych, dopiero rozpoczynających swoją działalność. W tym celu właśnie tworzone jest Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, które swoją siedzibę znajdzie w zabytkowym spichlerzu na rynku w Boguchwale. Budynek właśnie został odremontowany i unowocześniony.

Władze Boguchwały chcą ponadto wykorzystać naturalne zalety gminy i stworzyć lepsze warunki do zainwestowania w miejscowości dużych firm. W tym celu przygotowały tereny inwestycyjne w strefie ekonomicznej na Wisłoczysku. Część działek została już sprzedana i przygotowywana jest do zabudowy. Gmina wystawiła teraz do publicznej sprzedaży nowe tereny w strefie na budowę biznesów. Zastosowano przy tym prosty czynnik motywacyjny. Uzbrojone działki w strefie wyceniono w znacznie niższej kwocie, niż kosztują one w innych strefach ekonomicznych – na Dworzysku w Rzeszowie, czy w Rogoźnicy. Lokalizacja natomiast robi swoje, strefa ma dobre skomunikowanie i z Rzeszowem i z węzłem prowadzącym do drogi ekspresowej S-19.

– Jesteśmy zadowoleni, bo do przetargu na zakup działek, który chcemy przeprowadzić w grudniu, przystąpiło po kilku chętnych na każdą z lokalizacji. Wtedy się rozstrzygnie, jakie branże wejdą do Boguchwały i jaką działalność będą prowadzić – powiedziała nam Justyna Placha-Adamska.

Jeśli plany władz gminy się powiodą, Boguchwała znajdująca się w strefie podmiejskiej dużego Rzeszowa znacznie wzmocni swój potencjał do samodzielnego wzrostu. Temu będzie służyło dysponowanie źródłem nowych miejsc pracy i możliwość ściągania nowych mieszkańców.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Justyną Placha-Adamską – zastępcą burmistrza gminy Boguchwała. Pani burmistrz tłumaczy szczegóły gminnego wsparcia dla przedsiębiorców, prezentuje nowe oblicze zabytkowego spichlerza, wskazuje cały szereg korzystnych uwarunkowań w gminie do prowadzenia biznesów, oraz omawia perspektywy rozwoju w Boguchwale nowego budownictwa mieszkaniowego.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4