W sobotę wielkie święto dla Polaków. Uroczystości i pokazy na niebie. PLAN

KATEGORIA: HISTORIA / 15 sierpnia 2020

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

W sobotę 15 sierpnia będziemy obchodzić święto Wojska Polskiego, w tym roku połączone z wyjątkową, bo setną rocznicą Bitwy Warszawskiej! Było to kluczowego starcia polskich wojsk w wojnie z bolszewikami, nazywanego także Cudem nad Wisłą. W związku z tymi wydarzeniami, już od rana w Rzeszowie odbywać się będą uroczystości.

O godzinie 9.30 rozpocznie się msza święta w Kościele Garnizonowym. Natomiast obchody święta Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy Warszawskiej z apelem pamięci, salwą honorową i okolicznościowymi wystąpieniami – odbywać się będą od godz. 11.00 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego.

W ramach uroczystości rocznicowych przewidziano:

- uroczysty apel,

- uderzenie w Dzwon Niepodległości,

- podniesienie flagi RP na maszt,

- odśpiewanie Hymnu Państwowego,

- wystąpienia okolicznościowe,

- wręczenie odznaczenia gen. bryg. Dariuszowi Lewandowskiemu,

- Apel Pamięci i salwa honorowa,

- złożenie wieńców i wiązanek kwiatów,

- odegranie „Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego”.

Będzie wyjątkowo uroczyście, jak na czas pandemii w jakim obecnie musimy funkcjonować. W sobotę. 15 sierpnia w ramach uczczenia święta Wojska Polskiego i setnej rocznicy Cudu Nad Wisłą, będziemy także mogli podziwiać nad rzeszowskim niebem przelot samolotów i śmigłowców. Akcja „Lotniczy hołd bohaterom Bitwy Warszawskiej” odbędzie się w 14 polskich miastach. Oczywiście najefektowniejsze pokazy lotnicze będą w Warszawie, która jest centralnym miejscem tych ważnych państwowych uroczystości. W Rzeszowie przelot wojskowych samolotów i śmigłowców zaplanowano w samo południe, czyli na godzinę 12.00.

Wokul

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4