Środa bez zakażeń, ale dwa z regionu są wykazywane na Lubelszczyźnie

KATEGORIA: ZDROWIE / 27 maja 2020

Fot. Pixabay.com

Środa, 27 maja to już trzeci dzień bez nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Przynajmniej oficjalnie, bo jak poinformował dr Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny na terenie powiatu lubaczowskiego potwierdzono 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

- Ponieważ do zakażenia doszło na terenie województwa lubelskiego, w tym województwie trwa opracowanie ogniska i tam osoby te są wykazywane - wyjaśnił szef podkarpackiego sanepidu.

Do tej pory w na Podkarpaciu oficjalnie potwierdzono więc nadal 378 przypadków zakażenia.

W kraju odnotowano w środę 399 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej zakażeń jest ponownie na Śląsku - 176. W Polsce zmarło 4 kolejne osoby.

W regionie są za to kolejne 4 osoby, które wyzdrowiały. Są to: mężczyzna z powiatu jarosławskiego, mężczyzna z powiatu przemyskiego, mężczyzna z miasta Tarnobrzega i kobieta z powiatu tarnobrzeskiego. Łącznie wyzdrowiało na Podkarpaciu 326 osób.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 31 osób, 1954 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 4 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 13 osób. Dotąd w województwie zmarło 35 osób zakażonych koronawirusem.

W laboratoriach na terenie województwa podkarpackiego przebadano dotąd 17 533 próbek. W tym w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 17 486 ; w laboratorium Diagnostyki Molekularnej, Cytogenetyki i Cytometrii – Szpital w Brzozowie – 47.

- Dodatkowo inne komercyjne laboratoria spoza województwa podkarpackiego w analogicznym okresie przebadały 5444 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego - poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Do tej pory w Polsce potwierdzono w sumie 22 473 przypadki zakażenia SARS-CoV-2, zmarło 1028 osób, 79 007 osób jest objętych kwarantanną, 19 682 osoby są objęte nadzorem epidemiologicznym, 2 320 osób jest hospitalizowanych, a 10 330 osób wyzdrowiało.

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4