Wicemarszałek Anna Huk z pozytywnym wynikiem Covid19. 6 os. w izolacji

KATEGORIA: ZDROWIE / 25 czerwca 2020

Fot. Pixabay

W poniedziałek 22 czerwca informowaliśmy Was o podejrzeniu zarażenia się koronawirusem wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, a jednym z nich miała być wicemarszałek Anna Huk.

Do tej sytuacji mogło dojść podczas konkursów na stanowisko dyrektora placówki medycznej w Jarosławiu, jaki został zorganizowany w ubiegłym tygodniu. Jeden z uczestników konkursu okazał się być chory na Covid-19. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

Wiadome są już wyniki testów i niestety u Pani wicemarszałek Huk jest on pozytywny. W związku z tym 6 osób, które miały bliską styczność z panią wicemarszałek w ostatnim czasie, skierowane zostały przez SANEPID na kwarantannę.

- Osoby uczestniczące w konkursie zostały objęte kwarantanną i są poddawane testom na obecność koronawirusa. Urząd Marszałkowski wdrożył wszelkie procedury jakie są przewidziane w takiej sytuacji zgodnie z instrukcjami Sanepidu. Niestety u jednej z osób test dał wynik pozytywny. W związku z tym podjęto przewidziane na taką okoliczność kroki. Trwa postępowanie epidemiologiczne w tej sprawie - powiedział nam Tomasz Leyko, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4