Koronawirus: 5 osób wyzdrowiało. Pozytywny wynik testu ma 18 osób

KATEGORIA: ZDROWIE / 27 czerwca 2020

Fot. pixabay

Według raportu Ministerstwa Zdrowia i podkarpackiego Sanepidu z soboty, 27 czerwca kolejne 5 osób w naszym województwie wyzdrowiało, niestety są też nowi chorzy.

5 osób, którym udało się udało się wygrać z Covid-19 pochodzi z powiatu bieszczadzkiego (2 os.), miasta Rzeszowa (1 os.) oraz z powiatu rzeszowskiego (1 os.) i powiatu mieleckiego (1 os.).

Sanepid podaje też informację o kolejnych 18 osobach z naszego województwa z potwierdzonym pozytywnym testem na koronawirusa, są to: 2 osoby z powiatu stalowowolskiego – 1 kobieta w sile wieku i 1 dziecko (pozostają w izolacji), 1 starszy mężczyzna z powiatu jasielskiego. (obecnie hospitalizowany), 1 starsza kobieta z powiatu mieleckiego (obecnie w izolacji), 14 osób z powiatu jarosławskiego – 1 starsza kobieta (hospitalizowana), 1 młoda kobieta, 2 kobiety w sile wieku, 3 młodych mężczyzn, 2 dzieci oraz 4 mężczyzn w sile wieku (wszystkie te osoby pozostają w izolacji).

Ministerstwo Zdrowia aktualnie informuje o 319 nowych przypadkach zakażeń na terenie całego kraju. Łącznie w województwie podkarpackim odnotowano dotąd 621 przypadków zakażenia koronawirusem, 363 osób wyzdrowiało, 50 osób zmarło.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 26 osób, 2121 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 108 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 100 osoby. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 37 447 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego. 26 265 osób w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i 11 182 w innych laboratoriach na terenie województwa podkarpackiego (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia).

Poza naszym regionem aktualne (27 czerwca w sobotę) zakażeni są w województwach: śląskiego (81), łódzkiego (49), wielkopolskiego (48), mazowieckiego (41), opolskiego (21), świętokrzyskiego (14), lubelskiego (10), małopolskiego (10), podlaskiego (9).

Ministerstwo zdrowia poinformowało także o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem.

Red.

źródło: podkarpacki Sanepid

źródło: podkarpacki Sanepid

źródło: Ministerstwo Zdrowia

źródło: Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4