Koronawirus: w regionie aż 20 nowych zakażeń, wyzdrowiały 4 osoby

KATEGORIA: ZDROWIE / 1 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

Środa (1 lipca) przyniosła informacje o 20 nowych zakażeniach koronawirusem na Podkarpaciu. Z komunikatu sanepidu wynika też, że w regionie wyzdrowiały kolejne 4 osoby z COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 382 nowych zakażeniach na terenie kraju. Spośród 20 osób z Podkarpacia zakażeni to: dwie kobiety – młoda i w sile wieku z powiatu przeworskiego (hospitalizowana i w izolacji); starsza kobieta z powiatu strzyżowskiego (izolacja); starsza kobieta z powiatu przemyskiego (hospitalizowana); dwie kobiety i dwóch mężczyzn w sile wieku z miasta Przemyśla (izolacje) oraz 12 osób z powiatu jarosławskiego, w tym starsza kobieta i cztery w sile wieku, pięciu mężczyzn w sile wieku i nastolatek - wszystkie osoby w izolacji oraz hospitalizowany starszy mężczyzna.

Nowe zakażenia w obszarze działania Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu dotyczą m.in. sklepu LIDL przy ul. 29 Listopada w tym mieście.

- W dniu 30 czerwca potwierdzono 5 pozytywnych wyników, w tym 4 dotyczą sklepu LIDL w Przemyślu. Prowadzone dochodzenie epidemiologiczne nie wykazało powiązań z ogniskiem w Birczy. Wstępnie ustalono, że źródłem zakażenia może być styczność z osobą z ogniska w Jarosławiu - wyjaśnia Dorota Gibała, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Łącznie na Podkarpaciu odnotowano dotąd 669 przypadków zakażenia koronawirusem.

Pozostałe przypadki zakażeń na terenie kraju dotyczą województw: śląskiego (169), wielkopolskiego (107), mazowieckiego (20), małopolskiego (18), łódzkiego (10), lubelskiego (7), opolskiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), podlaskiego (5), dolnośląskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4) oraz świętokrzyskiego (4).

Na Podkarpaciu są też kolejne osoby, które wyzdrowiały. To dwie kobiety z miasta Rzeszowa oraz po jednej z powiatu jarosławskiego i stalowowolskiego. Łącznie w regionie wyzdrowiało dotąd 382 osoby.

Resort zdrowia poinformował też o śmierci kolejnych 14 osób zakażonych koronawirusem. - Większość osób miała choroby współistniejące - twierdzi ministerstwo. Wśród zmarłych nie ma osób z Podkarpacia. Dotąd w regionie zmarło 50 osób z COVID-19. Od kilku dni ta liczba się nie zmieniła.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 155 osób, 1900 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 134 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 103 osoby.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 39 137 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 27 510, a dodatkowo w innych laboratoriach – 11 627.

Liczba zakażonych koronawirusem do tej pory w Polsce wzrosła do 34 775 osób, w tym zmarło 1477 chorych. Według resortu zdrowia w ciągu doby wykonano ponad 25,1 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4