Aż 46 nowych zakażeń w regionie. Wszystkie w powiecie jarosławskim

KATEGORIA: ZDROWIE / 12 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

Spośród 370 nowych przypadków zakażeń, o których poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia, aż 46 dotyczy województwa podkarpackiego.

Wszystkie osoby to mieszkańcy powiatu jarosławskiego, w tym 32 mężczyzn i 12 kobiet. Z tej grupy dwie osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji.

Według Ministerstwa Zdrowia na Podkarpaciu przeprowadzono badania przesiewowe, stąd wzrost wykrytych zakażeń.

Jak poinformowała w niedzielę Dorota Gibała z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, na dzień 12 lipca w powiecie jarosławskim odnotowano łącznie 325 osób z pozytywnym wynikiem, w tym:

- 322 są to osoby powiązane z ogniskiem w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, ogniskiem w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu, ogniskiem rodzinnym w jednej z miejscowości powiatu oraz z ogniskiem w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu.

- w Zakładach Mięsnych w Jarosławiu wynik dodatni potwierdzono u 120 osób, w tym u 100 pracowników (6 z powiatu przeworskiego) oraz 20 osób z kontaktu. W dniach 10-11 lipca oprócz planowanych badań u osób objętych kwarantanną na terenie Zakładów Mięsnych w Jarosławiu uruchomiono punkt pobrań ,,drive-thru”, w którym przebadanych zostało 207 pracowników.

- w przypadku 3 osób nie potwierdzono powiązania z tym ogniskiem.

- W ogniskach w powiecie jarosławskim wyzdrowiało 64 osoby, odnotowano 14 zgonów, a 880 osób objęto kwarantanną. Dochodzenie epidemiologiczne są w toku - dodaje Dorota Gibała.

Łącznie na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 896 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Pozostałe przypadki zakażeń dotyczą województw: wielkopolskiego (94), śląskiego (57), lubuskiego (48), lubelskiego (40), łódzkiego (29), małopolskiego (29), mazowieckiego (8), opolskiego (6), pomorskiego (5), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (3) i dolnośląskiego (2).

Resort zdrowia podał też informację o kolejnych trzech zmarłych osobach zakażonych koronawirusem. Wszystkie miały choroby współistniejące. Nie ma wśród nich osób z Podkarpacia. Do tej pory odnotowano w naszym regionie 55 zgonów.

Na Podkarpaciu jest też kolejne 8 osób, które wyzdrowiało. To 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 osoby z miasta Rzeszowa oraz mieszkaniec miasta Przemyśla. Łącznie wyzdrowiało dotąd w regionie 468 osób.

- W ciągu ostatniego tygodnia odnotowaliśmy zdecydowanie więcej przypadków osób które wyzdrowiały (3402) niż zachorowały (1941) - twierdzi Ministerstwo Zdrowia.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 19 osób, 2580 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 277 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 96 osób.

Dotąd przebadano ogółem 45 012 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 31 044, a dodatkowo w innych laboratoriach – 13 968.

Liczba zakażonych koronawirusem do tej pory w Polsce to 37 891, w tym zmarło 1571 osób. W ciągu doby wykonano ponad 17,9 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4