Koronawirus. W regionie 19 nowych zakażeń. Tyle samo osób wyzdrowiało

KATEGORIA: ZDROWIE / 28 lipca 2020

Fot. Pixabay.com

Kolejny wzrost zakażeń koronawiriusem na Podkarpaciu. W poniedziałek odnotowano tylko 6 nowych przypadków, tymczasem we wtorek 28 lipca poinformowano o 19 nowych zakażeniach w naszym regionie.

To 10 osób z powiatu jarosławskiego, w tym sześć kobiet i czterech mężczyzn (izolacje i hospitalizacja), 5 osób z powiatu przemyskiego w tym trzech mężczyzn i dwie kobiety (hospitalizacje i izolacje), 2 osoby z powiatu łańcuckiego w tym mężczyzna i kobieta – są hospitalizowani, kobieta z miasta Przemyśla (izolacja) oraz mężczyzna z powiatu leżajskiego (hospitalizacja).

Jak informuje Dorota Gibała z podkarpackiego sanepidu, 27 lipca (poniedziałek) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu uzyskał informację o dodatnim wyniku u jednej z opiekunek w przemyskim przedszkolu. Placówka została tymczasowo zamknięta. Wdrożono wszystkie obowiązujące wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz MEN.

- W wyniku przeprowadzonego dochodzenia ustalono wszystkie osoby z kontaktu, które zostały objęte kwarantanną i wytypowane do badań. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku - zaznacza Gibała.

Łączna liczba przypadków nowych zakażeń na Podkarpaciu wzrosła do 1207.

Jak poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia, w Polsce jest 502 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Oprócz Podkarpacia dotyczą one województw: śląskiego (161), małopolskiego (91), mazowieckiego (62), wielkopolskiego (45), dolnośląskiego (31), łódzkiego (29), opolskiego (16), pomorskiego (15), podlaskiego (8), świętokrzyskiego (6), zachodniopomorskiego (6), warmińsko-mazurskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4) i lubuskiego (4).

Resort zdrowia poinformował też o śmierci kolejnych 6 osób zakażonych koronawirusem. Większość miała choroby współistniejące. Nie ma wśród nich mieszkańców województwa podkarpackiego. Do tej pory w regionie wśród zakażonych osób odnotowano 60 zgonów.

W regionie jest też kolejne 19 osób, które wyzdrowiały. To 15 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 2 osoby z powiatu przemyskiego oraz 2 osoby z miasta Przemyśla. Do tej pory na Podkarpaciu odnotowano 748 przypadków wyzdrowień.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 45 osób, 2257 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 315 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 84 osoby.

Do tej pory przebadano ogółem 53 785 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego, w tym w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 37 249, a dodatkowo w innych laboratoriach – 16 536.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to dotąd 43 904 przypadki, w tym zmarło 1682 osoby. W ciągu doby wykonano ponad 22,6 tys. testów na koronawirusa.

Red.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. Ministerstwo Zdrowia

Fot. Ministerstwo Zdrowia

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas kontaktu z innymi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4