Koronawirus – raport z wtorku, 4 sierpnia. Jest 41 nowych osób zarażonych

KATEGORIA: ZDROWIE / 4 sierpnia 2020

Fot. pixabay

Jak informuje Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny we wtorek, 4 sierpnia w naszym regionie przybyło kolejnych 41 osób, u których potwierdzono pozytywnym wynikiem wirusa COVID-19.

Nowi zakażeni pochodzą - 1 osoba z powiatu dębickiego (kobieta), 8 osób z powiatu jarosławskiego (cztery kobiety, czterech mężczyzn), 1 osoba z powiatu lubaczowskiego (kobieta), 1 osoba z powiatu łańcuckiego (mężczyzna), 2 osoby z powiatu mieleckiego (mężczyzna i kobieta), 1 osoba z powiatu niżańskiego (mężczyzna), 10 osób z powiatu przemyskiego (siedmiu mężczyzn i trzy kobiety), 6 osób z miasta Przemyśl (trzy kobiety, trzech mężczyzn), 5 osób z powiatu przeworskiego (trzech mężczyzn i dwie kobiety), 3 osoby z Rzeszowa (dwóch mężczyzn i kobieta), 2 osoby z powiatu stalowowolskiego (mężczyzna i kobieta) i 1 osoba z powiatu strzyżowskiego, jest to mężczyzna.

W dniu 4 sierpnia (wtorek) Ministerstwo Zdrowia uwzględniło także 2 zgony, które nasz regionalny Sanepid podawał w raporcie z dnia 21 lipca i 2 sierpnia.

Są też dobre wiadomości dla mieszkańców Podkarpacia, ponieważ wyzdrowiało 11 osób i jest to 6 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 1 osoba z powiatu mieleckiego, 1 osoba z powiatu przeworskiego, 1 osoba z powiatu lubaczowskiego oraz po 1 osobie z miasta Przemyśla i Tarnobrzega.

Jak szczegółowo informuje rzeszowski Sanepid od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 57 459 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

- w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 39 221

- dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 18 238

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 31 osób, 2315 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 453 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 101 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1435 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 819 osób wyzdrowiało. Na dzień 4 sierpnia (wtorek) odnotowano 62 zgony z powodu koronawirusa.

Według raportu z wtorku, 4 sierpnia Ministerstwa Zdrowia mamy 680 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. A są to konkretnie województwa: śląskie (222 osoby), wielkopolskie (94 osoby), małopolskie (88 osoby), mazowieckie (49 osoby), dolnośląskie (47 osób), podkarpackie (41 osób ), łódzkie (39 osób ), świętokrzyskie (26 osób), pomorskie (17 osób i podlaskie (15 osób).

Red.

źródło: Sanepid Rzeszów.

źródło: Sanepid Rzeszów.

źródło: Twitter - Ministerstwo Zdrowia.

źródło: Twitter - Ministerstwo Zdrowia.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4