Rzeszowskie pogotowie ma nowoczesny aparat RTG. Już działa

KATEGORIA: ZDROWIE / 16 października 2018

Fot. Urząd Marszałkowski

W Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy ul. Poniatowskiego w Rzeszowie działa już nowy aparat rentgenowski. We wtorek oficjalnie oddano go do użytku.

- Zależało nam, aby ambulatorium mogło funkcjonować, bo odciąża ono szpitalne oddziały ratunkowe i to właśnie tutaj można dokonać szybkiej diagnozy bez konieczności wizyty w szpitalu – powiedział podczas przekazania aparatu Stanisław Kruczek, członek zarządu województwa podkarpackiego.

- Ten wysokiej jakości sprzęt jest wreszcie dostosowany do wysokiej jakości i poziomu personelu, który w tej placówce pracuje – powiedział z kolei przewodniczący sejmiku, Jerzy Cypryś.

Nowy aparat zastąpi już stary i wysłużony sprzęt, który nie nadawał się do pracy. Do tej pory pacjenci często byli zmuszeni do korzystania z RTG w sąsiednich placówkach. Inwestycja kosztowała 1 milion złotych. Samorząd województwa ze swoich środków przekazał na zakup 600 tysięcy złotych, pozostała kwota to środki własne Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie.

Red.

Fot. Urząd Marszałkowski

Fot. Urząd Marszałkowski

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4