„Podziel się życiem”. Marszałek Ortyl apeluje o oddawanie osocza

KATEGORIA: ZDROWIE / 20 listopada 2020

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

- W tym pełnym wyzwań czasie, w którym żyjemy, wobec pandemii, która tak zmienia i niszczy nasz świat, najważniejsza jest ludzka solidarność, empatia i szacunek dla bliźnich – w ten sposób Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego apeluje o oddawanie osocza, które ratuje życie.

„Podziel się życiem” – tak akcję zachęcającą do oddawania przez ozdrowieńców osocza nazwało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Apel skierowany jest do osób w wieku 18 - 65 lat, które przechorowały COVID -19 i zostały wyleczone, bądź przeszły bezobjawowe zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie prosi o kontakt telefoniczny pod numerem 17 867 26 71 lub 17 867 20 30 wew. 58 lub 39, albo o kontakt mailowy na adres: ozdrowieniec@rckk.rzeszow.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące akcji oddawania osocza przez ozdrowieńców można znaleźć na stronie rckk.rzeszow.pl.

- Państwa osocze to absolutnie altruistyczny dar. Może uratować życie komuś obcemu, ale może także być niezbędne dla członka rodziny, sąsiada, kolegi – proszę Państwa o solidarność w tej trudnej rzeczywistości – zwraca się do ozdrowieńców marszałek Władysław Ortyl – Jednocześnie bardzo dziękuję za Państwa pomoc i solidarność.

Red.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4