Podkarpaccy terytorialsi wspierają kombatantów i seniorów w szczepieniach

KATEGORIA: ZDROWIE / 24 stycznia 2021

Fot. DWOT

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomogą kombatantom w procedurze szczepień - od rejestracji do szczepionki, a także będą monitorować ich samopoczucie między szczepieniami, jak również po drugiej dawce. Ruszyła także infolinia wsparcia dla seniorów – 800 100 115.

Żołnierze 3. PBOT mają pod swoją opieką ponad 60 kombatantów, żołnierzy AK i bohaterów wojennych.

- Nasi terytorialsi wspierają ich od momentu elektronicznej lub telefonicznej rejestracji po dowóz do punktów szczepień. Do osób, które nie mogą opuścić domów, mieszkań dotrą wojskowe mobilne zespoły medyczne i dokonają szczepienia na miejscu. Żołnierze będą też monitorować ich samopoczucie po zaszczepieniu - mówi kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 wprowadził od 15 stycznia rejestrację na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia rozpoczęła się rejestracja osób powyżej 70 roku życia. 25 stycznia odbędzie się szczepienie dla zarejestrowanych seniorów.

Żołnierze AK z Podkarpacia przyjęli możliwość zaszczepienia się przeciwko wirusowi z ogromną nadzieją.

- Ta szczepionka jest naszą nadzieją na lepsze jutro. Myślę, że wrócimy do normalnego funkcjonowania, będziemy mogli wyjść z domów i spotkać się z przyjaciółmi. Dziękujemy Wam za to, że wspieracie Nas od początku pandemii, a teraz za pomoc w rejestracji i dowozie na miejsce szczepienia – mówi kpt. w stanie spoczynku Julian Pawełek, ps. „Struga”, prezes okręgu podkarpackiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W Podkarpackiej Brygadzie OT koordynatorzy opiekujący się kombatantami i seniorami, zbierają telefonicznie zgłaszane przez nich potrzeby a następnie kierują żołnierzy z pomocą pod wskazany adres. W sytuacji kiedy potrzebny jest sprzęt komputerowy czy dostęp do Internetu, żołnierze zabezpieczają te narzędzia.

- Duże wsparcie dla seniorów proponują także urzędy miast, gminy, Straż Pożarna oraz Stowarzyszenia - dodaje kpt. Sura.

Dodatkowo dla seniorów od poniedziałku, 18 stycznia, czynna jest codziennie, w godzinach 7.30 – 19.30 infolinia wsparcia. Pod numerem 800 100 115, seniorzy mogą poprosić o pomoc w procesie rejestracji a później w dowozie na miejsce szczepień.

Red.

Fot. DWOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4