Ten problem zdrowotny coraz częściej dotyka ludzi młodych. Jak się go leczy?

KATEGORIA: ZDROWIE / 23 lipca 2019

Jedna z sal zabiegowych na oddziale Kliniki Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie im. Św. Jadwigi Królowej.
Fot. Paweł Bialic

Nie każdy problem jaki mamy ze zdrowiem może okazać się bardzo poważnym, jednak jego bagatelizowanie też nie jest dobrym pomysłem. W każdej sytuacji życiowej, zwłaszcza dotyczącej naszego zdrowia, żadnych sygnałów wysyłanych przez organizm nie należy ignorować. Rozmowa ze specjalistą nigdy nam nie zaszkodzi, a może przynieść wiele korzyści – chociażby uspokojenie naszych obaw i stresów związanych ze zdrowiem, które obniżają nam komfort życia.

Domyślamy się, że służba zdrowia w naszym kraju jest dla wielu pacjentów i jej pracowników tematem nieco drażliwym. Często bardzo długie terminy oczekiwania na wizytę, mimo nawet bardzo dokuczliwych dolegliwości, skutecznie odstraszają nas przed konsultacją u specjalisty. Dlatego postanowiliśmy, że tym razem lekarz odwiedzi Was. Zapraszamy Państwa do wysłuchania (pierwszej z trzech części) rozmowy jaką Barbara Kędzierska przeprowadziła z prof. dr Andrzejem Przybylskim, który kieruje Kliniką Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych, znajdującą się w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie im. Św. Jadwigi Królowej.

Dr Przybylski przedstawi Wam anatomię pewnej sercowej dolegliwości, na którą coraz częściej cierpią młodzi ludzie - czasem nie mając nawet pojęcia co dokładnie im dolega. Często zamartwiają się w związku z pogarszającym się stanem ich zdrowia, co oczywiście znacząco obniża ich wydajność życiową. Przedłużający się brak właściwej diagnozy może człowieka doprowadzić nawet do głębokiej dpresji i panicznej obawy o własne życie. Mamy zatem nadzieje, że właśnie dzięki temu co usłyszycie z ust profesora, łatwiej Wam będzie zdecydować się na konsultacje np.: z kardiologiem, w związku z obawami jakie macie w kwestii własnego zdrowia i być może podejrzeniem, że ten konkretny problem dotyczy właśnie Was.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4