Nie musisz jechać w Polskę, zoperujesz to w Rzeszowie. Zobacz FILM

KATEGORIA: ZDROWIE / 26 lipca 2019

Jedna z sal zabiegowych na oddziale Kliniki Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie im. Św. Jadwigi Królowej.
Fot. Paweł Bialic

Arytmia serca, to w ostatnim czasie przypadłość, która dotyka coraz więcej osób, szczególnie w młodym wieku. Często właśnie ludzie młodzi, nie rozumiejąc co się z nimi dzieje, nie dopuszczają do głowy myśli, że problem z którym borykają się od jakiegoś czasu może (nieleczony) poważnie utrudnić im życie, a w przyszłości doprowadzić nawet do poważniejszych powikłań.

Zdiagnozowanie arytmii serca często w efekcie kończy się na stole operacyjnym, gdzie kardiochirurdzy dokonują zabiegu ablacji serca.

Jeszce do niedawna, żeby uwolnić się od uciążliwych arytmii musieliśmy wyjechać na zabieg poza Rzeszów, obecnie bez większych problemów zabieg ten można wykonać w naszym mieście. Jednym z miejsc gdzie w Rzeszowie wykonuje się ablację serca jest Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie im. Św. Jadwigi Królowej (potocznie nazywany przez mieszkańców Rzeszowa „szpitalem na górce”).

Poniżej prezentujemy Państwu drugą (z trzech) część rozmowy na temat problemu arytmii.

Jeżeli już jesteśmy zdiagnozowani, czy należy się obawiać tej operacji i jak szybko po zabiegu możemy wrócić do codziennych zajęć? Na te pytania odpowiedział nam prof. dr Andrzej Przybylski kierujący Kliniką Kardiologii z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie im. Św. Jadwigi Królowej.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4