Będzie pomoc chorym na pęcherzowe oddzielanie naskórka. Jest umowa NFZ

KATEGORIA: ZDROWIE / 21 sierpnia 2019

Fot. Pixabay.com

Podkarpacki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie poinformował, że 14 sierpnia podpisana została umowa z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie przy ul. Fryderyka Szopena 2 na leczenie pacjentów z EB czyli pęcherzowym oddzielaniem naskórka.

- Pacjenci mają zatem zapewnioną kompleksową opiekę, otrzymają ponadto wszystkie produkty potrzebne do leczenia oraz funkcjonowania na co dzień. Szpital zapewni również bezpłatne opatrunki, odżywki i inne niezbędne materiały - wyjaśnia Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie. - Według obecnych danych, KSW nr 1 jest jedynym szpitalem, który wyraził chęć podpisania umowy z NFZ w tym zakresie.

Według danych POW NFZ, na Podkarpaciu mieszka szesnaście osób z EB, siedmioro z nich to dzieci.

Epidermolysis Bullosa (EB), czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka, jest grupą genetycznie uwarunkowanych chorób pęcherzowych skóry charakteryzujących się powstawaniem pęcherzy samoistnie lub po niewielkim urazie mechanicznym. Częstość choroby szacuje się na 1/50 000 żywych urodzeń. Objawy, informacje, sposoby leczenia są dostępne na stronie EBPolska - ebpolska.pl/epidermolysis-bullosa

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4