Znowu kolejny, już 45 przypadek zarażenia koronawirusem w regionie

KATEGORIA: ZDROWIE / 26 marca 2020

Fot. unsplash.com

Po dobrej informacji o dwóch osobach zarażonych koronawirusem, które przebywały w szpitalu w Łańcucie i wyzdrowiały znów mamy złe wieści.

- Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny przypadek (45) zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. To starszy mężczyzna z powiatu lubaczowskiego, stan dobry, który aktualnie jest hospitalizowany - poinformowała po godz. 14.00 w czwartek Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 35 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 14 osób z woj. łódzkiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 4 osób z woj. małopolskiego oraz po 1 osobie z woj. opolskiego i podkarpackiego (wspomniany mężczyzna z pow. lubaczowskiego).

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem to obecnie 1120, w tym 14 osób zmarło.

Resort zdrowia skorygował liczbę osób zmarłych, która wcześniej wynosiła 15. - W związku z otrzymaną informacją ze szpitala we Wrocławiu, o zmarłym wczoraj rano pacjencie w wieku 71 lat, jesteśmy zobowiązani do sprostowania informacji o liczbie zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem. Przyczyną śmierci wskazanego pacjenta, zgodnie z kartą zgonu, była niewydolność krążeniowo-oddechowa niemająca nic wspólnego z koronawirusem. Pacjent okazał się być ostatecznie niezakażony koronawirusem. Stąd też liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem to 14 - poinformowało ministerstwo.

Red.

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4