Szpital MSWiA pracuje normalnie. Było tam podejrzenie koronawirusa

KATEGORIA: ZDROWIE / 30 marca 2020

Fot. Barbara Kędzierska

Szpital MSWiA w Rzeszowie, mimo pojawiających się w przestrzeni internetowej informacji o trwającej tam kwarantannie w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, obecnie normalnie przyjmuje pacjentów. Potwierdził to nam dyrektor placówki Zbigniew Widomski.

- W tym momencie jesteśmy gotowi do przyjęcia pacjentów, izba przyjęć jest otwarta, szpital pracuje w normalnym trybie - mówi nam dyrektor Szpitala MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski.

Jak powiedział nam dyrektor Szpitala MSWiA w Rzeszowie, kwestia podejrzenia zarażenia koronawirusem była jednak prawdziwa i dotyczyła jednego z pracowników placówki i w związku z tym przez moment działalność szpitala była ograniczona. Jednak na szczęście okazało się, że wynik testów był negatywny.

- Potwierdzam, że była u nas taka sytuacja, dostaliśmy dosyć szybko wynik testu na obecność koronawirusa i okazał się on negatywny - informuje Zbigniew Widomski.

Przypomnijmy, że w piątek w związku z podejrzeniem zarażeniem koronawirusem w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie zamknięta została izba przyjęć. Pacjent natychmiastowo został skierowany do szpitala zakaźnego gdzie wykluczono zarażenie koronawirusem. W związku z tym izba przyjęć już w sobotę zaczęła normalnie przyjmować pacjentów.

Z ostatnich informacji wynika, że na terenie Podkarpacia potwierdzono 76 przypadków zarażenia koronawirusem, z czego 3 osoby zmarły. Na terenie całego kraju według danych przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia pozytywnych wynik testów na obecność koronawirusa stwierdzono u 1905 osób, z czego 26 osób zmarło.

Wokul

#zostanwdomu jeżeli tylko masz taką możliwość

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4