O tajemnicach Ameryki Środkowej w środę w WDK opowie Dawid Rojek

KATEGORIA: PODRÓŻE / 10 grudnia 2019

Fot. Filip Gielda/unsplash.com

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Dawidem Rojkiem, które odbędzie się w środę, 11 grudnia o godz. 18.00. Tematem wydarzenia będzie „Szlak Majów i wulkanów - Ameryka Środkowa - Wyprawa do 8 krajów”. Bilety są dostępne w kasie WDK w cenie 10 zł.

Dawid Rojek to fotograf i przedsiębiorca, ale przede wszystkim pasjonat podróżowania. Na spotkaniu w WDK opowie o swojej trzymiesięcznej podróży, podczas której odwiedził osiem krajów Ameryki Środkowej, błędnie postrzeganej jako niebezpieczny rejon świata. - W rzeczywistości jest bezpieczniejszy niż niektóre miasta europejskie, a zamieszkujący ten teren ludzie są bardzo przyjacielscy. To wspaniała geograficzna kraina, na której stąpali genialni astronomowie Majowie i Aztekowie – relacjonuje swoją podróż Dawid Rojek.

Jego wyprawa zaczęła się w Meksyku, a zakończyła w Panamie. Przemierzając kolejne kilometry podziwiał piękno natury od deszczowych lasów w Kostaryce po wyschnięte i wybuchające gwatemalskie wulkany. Karaibskie wybrzeża, wulkany, podwodna fauna, majańskie piramidy – o tym i wiele więcej opowie podczas wydarzenia Dawid Rojek wspomagając się rozległą fotorelacją.

Kam.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4