Piknik Nauki Eksploracje jednak się nie odbędzie. Przez koronawirusa

KATEGORIA: EDUKACJA / 1 września 2020

Fot. pikniknauki.ur.edu.pl

Organizowany od dwóch lat w Rzeszowie w obecnej formie Piknik Nauki Eksploracje nie odbędzie się. Pierwotnie był planowany na 23 maja, ale ze względu na epidemię koronawirusa przesunięto go na wrzesień. Teraz wiadomo już, że impreza zostanie odwołana.

- Wszyscy z utęsknieniem czekamy na powrót „normalności” i zniesienie obostrzeń w kontaktach międzyludzkich. Na taki rozwój sytuacji liczyliśmy podejmując w kwietniu decyzję o przeniesieniu tegorocznego Pikniku Nauki Eksploracje na 5 września. Mieliśmy nadzieję, że lato przyniesie nam chwile radości i pożegnamy się z epidemią na dobre – tłumaczy Tomasz Michalski ze Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy „ExploRes”, organizatora imprezy .

Jak wyjaśniają organizatorzy obecna sytuacja epidemiologiczna powoduje obawy wśród sporej grupy osób. Stąd utrzymujące się, a nawet wzrastające zagrożenie, a także obostrzenia i wymogi sanitarne powodują, że „niemożliwa jest organizacja pikniku w formie w jakiej odbywał się od 10 lat, gdy tłumy małych i dużych Odkrywców mogły bez ograniczeń zwiedzać stoiska, aktywnie eksperymentować, cieszyć się ze swoich doświadczeń i sensorycznego poznawania świata”.

„ Zdajemy sobie sprawę, że organizacja wydarzenia w formie w jakiej robiliśmy to od dawna, jest obecnie trudna i niebezpieczna, dlatego też z pełną odpowiedzialnością i troską, ale też z wielkim żalem informujemy, że najbliższy Piknik Nauki Eksploracje odbędzie się dopiero 29 maja 2021 roku” – informują organizatorzy wydarzenia.

- Będziemy starali się na początku września zorganizować wydarzenie związane z popularyzacją nauki, które nie wymaga skomplikowanych w dobie pandemii przygotowań, procedur i logistyki, tak by choć trochę podtrzymać piknikowe tradycje i zapewnić ciągłość popularnonaukowych zdarzeń - zapewnia Michalski.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4