V edycja Nocy Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim. W tym roku zdalnie

KATEGORIA: EDUKACJA / 5 stycznia 2021

Fot. Materiały organizatorów

W piątek, 8 stycznia w godz. 12:00-18:00 odbędzie się piąta edycja Nocy Biologów w Rzeszowie (X edycja w Polsce).

Do uczestnictwa w akcji, która w tym roku ze względów epidemicznych odbędzie się w całości w formule zdalnej zapraszają pracownicy i studenci Instytutu Biologii i Biotechnologii przy udziale pracowników Instytutu Nauk Rolniczych, Ochrony i Kształtowania Środowiska oraz Instytutu Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Pomimo konieczności zmiany technicznej organizacji wydarzenia, akcja Nocy Biologów jest nadal wspaniałą okazją do spotkania się z naukowcami zarówno na wykładach jak i w laboratoriach, by odkrywać tajniki życia, dyskutować na temat aktualnych problemów, czy po prostu zafascynować się pasjonującą dziedziną nauki jaką jest biologia - zachęca dr Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wydarzenie jest głównie skierowane do uczniów (starszych klas) szkół podstawowych oraz szkół średnich. - Ale jesteśmy przekonani, że każdy pasjonat biologii z pewnością znajdzie u nas coś dla siebie - dodaje dr Ulita.

W ramach tegorocznej akcji planowane są następujące formy zajęć:

Wykłady za pośrednictwem platformy ZOOM.

Na wykłady nie obowiązuje rezerwacja nie mniej jednak jednocześnie może dołączyć nie więcej niż 500 osób.

Warsztaty za pomocą platformy MS Teams.

Wymagające wcześniejszej rezerwacji do której kluczowe jest podanie poprawnego adresu e-mail.

Pokazy

Udostępniane za pośrednictwem bezpośredniego streamingu na stronę Facebooka Instytutu Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego lub jako wcześniej nagrane materiały.

Quizy interaktywne

Możliwość samodzielnego rozwiązywania przygotowanych quizów, do których odpowiednie linki zostaną udostępnione na stronie internetowej Nocy Biologów i Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Szczegóły dostępne są TUTAJ.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4