VI edycja Nocy Biologów w UR. Wykłady i pokazy odbędą się hybrydowo

KATEGORIA: EDUKACJA / 7 stycznia 2022

Rzeszowska Noc Biologów 2020
Fot. Uniwersytet Rzeszowski

Już 14 stycznia 2022 r. (piątek) w godz. 14:00- 20:00 odbędzie się szósta edycja Nocy Biologów w Rzeszowie. Pracownicy i studenci Instytutu Biologii i Biotechnologii oraz pracownicy Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego zapraszają do uczestnictwa w akcji, która w tym roku ze względów pandemicznych odbędzie się w formule hybrydowej.

- Pomimo konieczności zmiany technicznej organizacji wydarzenia, akcja Nocy Biologów jest nadal wspaniałą okazją do spotkania się z naukowcami zarówno na wykładach jak i w laboratoriach, by odkrywać tajniki życia, dyskutować na temat aktualnych problemów, czy po prostu zafascynować się pasjonującą dziedziną nauki jaką jest BIOLOGIA - zachęcają organizatorzy.

Wydarzenie jest głównie skierowane do uczniów (starszych klas) szkół podstawowych oraz szkół średnich, ale każdy pasjonat biologii z pewnością znajdzie coś dla siebie.

W ramach tegorocznej akcji planowane są następujące formy zajęć:

Wydarzenia on-line:

Wykłady za pośrednictwem platformy ZOOM.

W tym wykład rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwestra Czopka oraz prorektor Kolegium Nauk Przyrodniczych prof. dr hab. Idalii Kasprzyk.

Na wykłady nie obowiązuje rezerwacja niemniej jednak jednocześnie może dołączyć nie więcej niż 500 osób.

Pokazy

Udostępniane za pośrednictwem bezpośredniego streamingu na stronę Facebooka Instytutu Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz YouTube w ściśle określonym czasie emisji.

Wydarzenia w kontakcie bezpośrednim, na terenie budynków Uniwersytetu Rzeszowskiego:

W trakcie których uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad ścisłego reżimu sanitarnego, w tym obowiązkowym jest zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczki, możliwie jak największe zachowywanie dystansu między uczestnikami oraz mycie i dezynfekcja rąk.

Warsztaty w małych grupach w kontakcie bezpośrednim (wymagana wcześniejsza rezerwacja on-line, ograniczona ilość miejsc).

Pokazy otwarte, wystawy, gry i zabawy edukacyjne przewidziane do realizacji w małych grupach w kontakcie bezpośrednim (wymagana wcześniejsza rezerwacja on-line, ograniczona ilość miejsc dostosowana do limitów, wymagane udanie się do punktu rejestracyjnego w celu odnotowania obecności na terenie budynku).

- Niezależnie od formy kontaktu, spędźmy wspólnie Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim! - zapraszają organizatorzy, czyli pracownicy i studenci Instytutu Biologii i Biotechnologii oraz Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Program wydarzenia, zapisy i szczegóły na stronie www.nocbiologow.pl po kliknięciu RZESZOWSKIEGO KOTA na mapie Polski. Link bezpośredni TUTAJ.

Red.

Fot. Uniwersytet Rzeszowski

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4