Nauczyciele rzeszowskich szkół będą mogli w piątek bezpłatnie się doszkolić

KATEGORIA: EDUKACJA / 26 września 2022

Fot. pixabay

Władze Rzeszowa postanowiły dodatkowo wesprzeć edukację dzieci i młodzieży rzeszowskich szkół poprzez podjęcie współpraca z firmą Microsoft. Już w piątek 30 września w nowej Szkole Podstawowej nr 37, znajdującej się przy ul. Kwiatkowskiego, zapraszają chętnych nauczycieli na Edu Day. Jest to wydarzenie, które ma pokazać, jak wygląda edukacja XXI wieku. - Nauka nie musi być wyłącznie siedzeniem w książkach, a doskonale udowadnia to wydarzenie towarzyszące dla najmłodszych: Odkrywamy Rzeszów z Minecraftem - informuje Kancelaria Prezydenta Rzeszowa.

Taka inwestycja na pewno się zwróci

Dobra i kreatywna szkoła dla dzieci i młodzież to tak naprawdę inwestycja w naszą przyszłość. Władze miasta Rzeszowa świadome tego faktu, sukcesywnie starają się inwestować w rozwój edukacji w rzeszowskich szkołach. Jednak, żeby naukowy rozwój dzieci i młodzieży był na wysokim poziomie, należy także (albo przede wszystkim) stawiać na rozwój kadry nauczycielskiej. Stąd Edu Day, czyli edukacyjne wydarzenie, którego organizatorem jest Microsoft. Impreza skierowana jest głównie do nauczycieli, którzy chcą szlifować swoje umiejętności i zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym będą jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoje zajęcia.

- Nauczyciel, który potrafi zarazić pasją uczniów to prawdziwy skarb! W Rzeszowie takich osób nie brakuje, ale zawsze jest pole do dalszego rozwoju. Wydarzenia takie jak Edu Day są konieczne, żeby zobaczyć, jak wygląda edukacja w wersji 2.0. Nowoczesna, stawiająca na zaciekawienie ucznia i niezwykle owocna. Zapraszam wszystkich nauczycieli do udziału, na pewno nie będą żałować – zachęca Konrad Fijołek, prezydent miasta Rzeszowa.

Edu Day to przede wszystkim warsztaty, pokaz inspirujących rozwiązań i technologii, wykłady i szkolenia, które pomogą nauczycielom wprowadzić „iskrę” do swoich zajęć. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, a odbędzie się w piątek 30 września w Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Kwiatkowskiego i potrwa od 10.00 do 17.15

UWAGA! Nauczyciele zainteresowani wzięciem udziału w tym wydarzeniu, musza pamiętać o wcześniejszej rejestracji. Można to zrobić TUTAJ.

Jednak Edu Day to nie tylko ekspercka wiedza (m.in. od Agnieszki Halickiej, Dariusza Martynowicza) czy spacer po strefie stoisk z nowoczesnymi edukacyjnymi rozwiązaniami od firm takich jak Asus, Dell czy HP. To również edukacyjna zabawa dla dzieci. Wydarzeniu Microsoftu będzie towarzyszyć inicjatywa „Odkrywamy Rzeszów z Minecraftem”, czyli terenowa gra inspirowana uwielbianym nie tylko przez najmłodszych hitem.

Zadaniem gracza będzie uzupełnienie ośmiu haseł, które znajdują się w wyznaczonych miejscach w Rzeszowie: na Rynku, przy ul. Sobieskiego, ul. Sokoła, Lisa-Kuli oraz w Zamku Lubomirskich. Poszczególne litery odgadniętych haseł stworzą zdanie, które będzie rozwiązaniem całej zagadki. Kto ma ochotę pochodzić trochę po mieście w poszukiwaniu odpowiedzi, to z pewnością będzie dla niego dobra zabawa. TUTAJ SZCZEGÓŁY.

Red.

Grafika: Urząd Miasta Rzeszowa

Grafika: Urząd Miasta Rzeszowa

Grafika: Urząd Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4