W najbliższą środę przyjdź spotkać się w Rzeszowie z młodzieżą z całego świata

KATEGORIA: EDUKACJA / 27 września 2022

Fot. Materiał organizatorów

W najbliższą środę 28 września rzeszowskie Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych INPRO” zaprasza na Dzień Informacji „Europa dla Młodych”.

Wydarzenie to jest cykliczną imprezą zainicjowaną przez grupy międzynarodowych wolontariuszy INPRO, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa w ramach unijnego programu o nazwie Europejski Korpus Solidarności. Dzień Informacji „Europa dla Młodych” nie będzie tylko zwieńczeniem ich pobytu, ale również okazją dla rzeszowian, by lepiej poznać programy europejskie dedykowane młodzieży – takie jak: Erasmus Plus czy EKS. Rzeszowianie podczas tego wydarzenia zyskają możliwość odkrywania kultury różnych rejonów świata, przełamać bariery językowe, stereotypy i po prostu ciekawie spędzić środowe popołudnie.

Kiedy i gdzie?

Wydarzenie odbędzie się w środę 28 września w Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 w Rzeszowie (1 piętrze w Galerii Paniaga) w godzinach 14.00 – 20.00.

Wstęp jest bezpłatny, a organizatorzy w szczególności zapraszają młodzież szkół średnich, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką europejską oraz młodzieżową!

Jaki jest plan?

- Europejski Korpus Solidarności – poznaj możliwości wolontariatu. Spędź rok za granicą za darmo!

- Human Library, czyli sześć historii sześciu osób, które wyjechały korzystając z tego projektu.

- Erasmus+ dla wszystkich, nie tylko dla studentów. Przyjdź i dowiedz się, jaki będzie Twój pierwszy projekt.

- Kącik kulturowy, prezentacje krajów, quizy i gry pomagające odkryć kraje pochodzenia wolontariuszy: Hiszpania, Kazachstan, Turcja, Gruzja, Armenia, Włochy, Egipt, Ukraina i Wietnam.

- Eurodesk – punkt informacyjny dla młodzieży, w którym można dowiedzieć się więcej o możliwościach dla młodzieży i dorosłych oferowanych przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus + lub ESC.

- Chillout Zone – miejsce, gdzie można się zrelaksować przy kawie, herbacie i grach planszowych

- Debaty na tematy młodzieżowe i europejskie

Oprac. Red.

Fot. Materiał organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4