Nowy samochód dla techników kryminalistyki z rzeszowskiej policji

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 13 listopada 2020

Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Policjanci z Rzeszowa otrzymali w piątek (13 listopada) nowy samochód. To pojazd marki Citroën Berlingo typu kombivan, w wersji nieoznakowanej. Wykorzystywać go będą w służbie technicy kryminalistyki.

Wykonując czynności służbowe policyjni technicy kryminalistyki zazwyczaj korzystają z dużej ilości sprzętu, niezbędnego do ujawniania i zabezpieczenia śladów oraz przewożenia ich do jednostki. Pracują w rożnych warunkach atmosferycznych i o różnych porach, często w nocy, co wymaga zainstalowania dodatkowego oświetlenia. Taki typ samochodu z pewnością usprawni ich pracę. Z racji wykonywanych zadań jego zaletą jest przede wszystkim duża przestrzeń ładunkowa.

Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Citroën Berlingo w wersji kombivan wyposażony jest w benzynowy silnik o pojemności 1,2 l i mocy 81 kW. Koszt zakupu to 76 tysięcy złotych.

Zakup wozu został sfinansowany przy wsparciu ze środków przekazanych przez prezydenta Rzeszowa (dotacja w wysokości 50 tys. zł) oraz ze środków pochodzących z Programu Modernizacji Policji 2017-2020 (26 tys. złotych). To kolejny samochód zakupiony przy współudziale władz miasta Rzeszowa. Ostatnio rzeszowska policja wzbogaciła się o 6 nowych oznakowanych radiowozów marki Toyota Corolla w wersji kombi z napędem hybrydowym.

Red.

Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4