Cztery hybrydowe radiowozy Toyota dla rzeszowskich policjantów

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 23 lipca 2019

Fot. Paweł Bialic

We wtorek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie uroczyście odebrali cztery nowe samochody. To oznakowane radiowozy marki Toyota Corolla kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Wyposażone są w silniki o pojemności 1,8 l, o mocy całkowitej 125 kW, z których 73 kW przypada na silnik spalinowy a 53 kW generuje silnik elektryczny (łącznie ok. 166 KM). Prędkość maksymalna jaką osiągają wozy to 180 km/h. Każdy radiowóz kosztował około 102 tys. złotych. To pierwsze samochody z napędem hybrydowym, które będą wykorzystywane w służbie przez rzeszowskich policjantów i jedne z pierwszych w skali całego kraju.

Zakup pojazdów został w połowie (200 tys. zł) sfinansowany z budżetu miasta Rzeszowa, a w połowie ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”.

Radiowozy trafią do policjantów Komisariatu Policji I na Nowym Mieście, Komisariatu Policji II na Baranówce, Komisariatu Policji Rzeszów-Śródmieście i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W uroczystym przekazania radiowozów przed rzeszowskim ratuszem uczestniczyli m.in. prezydent Tadeusz Ferenc, wiceprezydent Marek Ustrobiński, komendant miejski policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, proboszcz parafii farnej ks. Jan Szczupak, naczelnik wydziału ruchu drogowego i komendanci komisariatów, do których trafią samochody.

Prezydent Ferenc podkreślił znakomitą współpracę władz miasta z rzeszowskimi policjantami. Przypomniał, że miasto regularnie wspiera rzeszowską policję środkami na realizację różnych zadań. W grudniu 2017 roku do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiły dwa nowe radiowozy, współfinansowane przez władze miasta. W styczniu 2018 roku dla policjantów drogówki miasto zakupiło motocykl Harley-Davidson. Uświetni on trwające obecnie Centralne obchody Święta Policji w Warszawie.

Komendant miejski policji podziękował prezydentowi za wsparcie i podkreślił znaczenie współpracy z władzami miasta na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Dziękując za nowe radiowozy, komendant podkreślił też znaczenie nowoczesnego napędu hybrydowego, przyjaznego dla środowiska. Następnie radiowozy zostały poświęcone przez ks. Jana Szczupaka i prezydent przekazał kluczyki do samochodów ich użytkownikom.

Red.

Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Fot. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4