Nowa hala ZS w Wysokiej Głogowskiej otwarta. Kosztowała 4,7 mln zł

KATEGORIA: SAMORZĄDY / 1 czerwca 2022

Fot. Paweł Bialic

Zespół Szkół w Wysokiej Głogowskiej już oficjalnie może pochwalić się nowoczesną halą sportową. Nowy obiekt kosztował 4,7 mln zł i będzie służył młodzieży z terenu Wysokiej Głogowskiej jak i wszystkim mieszkańcom.

Obiekt za 4,7 mln zł

Uroczyste otwarcie hali sportowej odbyło się w środę 1 czerwca przy okazji Dnia Dziecka. Wzięli w nim udział burmistrz gminy Głogów Małopolski Paweł Baj, poseł Zbigniew Chmielowiec, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, grono pedagogiczne oraz młodzież Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej.

- Liczę, że na tej sali będą wykuwały się wielkie talenty sportowe. Mamy naprawdę zdolną młodzież, teraz stworzyliśmy warunki do treningu, wystarczy tylko chcieć ćwiczyć aż do osiągnięcia sukcesu - mówił w czasie otwarcia hali burmistrz Paweł Baj.

Halę wybudowała firma Baudziedzic z Głogowa Małopolskiego. Koszt inwestycji wyniósł 4,7 mln zł, z czego 1,5 mln zł to dotacja przyznana gminie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, 2,1 mln zł to dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostała część kosztów została pokryta z budżetu gminy. Burmistrz Paweł Baj dziękował za pomoc w uzyskaniu finansowania dla tej inwestycji posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi (PiS).

- Nie byłoby to możliwe gdyby nie pan poseł i współpraca z nim, to wymagało dużej pracy, przygotowania właściwego wniosku, ale też spotkań w ministerstwie, po to aby nasza inwestycja dostała dofinansowanie - mówił Paweł Baj.

Nowoczesna i bezpieczna

Nowa hala sportowa w ZS Wysokiej Głogowskiej ma spełniać wszelkie standardy bezpieczeństwa. Obiekt liczy 42 metry długości i 25 metrów szerokości. Jego zasadniczą część stanowi oczywiście sala gimnastyczna z pełnowymiarowymi boiskami do piłki siatkowej i koszykowej, dwoma boiskami treningowymi, boiskiem do piłki nożnej i ręcznej oraz kortami tenisowymi. Zamontowano również kurtynę umożliwiającą podział boisk treningowych. Są także trybuny liczące 82 miejsca siedzące na parterze i 79 miejsc na balkonie.

Obiekt jest połączony z budynkiem szkolnym, posiada zaplecze socjalno-sanitarne – toalety, szatnie, pokój nauczycielski oraz magazyn na sprzęt. Jest przystosowany dla korzystania przez osoby niepełnosprawne.

- Nowa hala będzie służyć całej społeczności szkolnej, ale również mieszkańcom Wysokiej Głogowskiej, stworzy szansę rozwoju talentów sportowych, na pewno wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i poprawi komfort pracy naszych nauczycieli - mówiła podczas uroczystego otwarcia obiektu dyrektor ZS w Wysokiej Głogowskiej Jolanta Kwarta.

Wokul

Zdjęcia: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4