W Głogowie Małopolskim 150 osób wzięło udział w zawodach triathlonowych

KATEGORIA: SPORT / 17 sierpnia 2023

Burmistrz Głogowa Małopolskiego Paweł Baj wręczał nagrody zwycięzcom.

We wtorek 15 sierpnia br. na terenie gminy Głogów Małopolski odbył się III Triathlon im. Aleksandra Ładosia. Sportowe wydarzenie zgromadziło blisko 150 zawodników nie tylko z Głogowa Małopolskiego, ale i z terenu całego kraju, którzy zmierzyli się w trzech dyscyplinach: pływaniu, kolarstwie oraz biegu.

Atleci wystartowali na dwóch dystansach: krótszym 1/8 IM, czyli 475 metrów pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,27 km biegania oraz 1/4 IM – dwukrotnie dłuższym dystansie. Na początku uczestnicy zmierzyli się z akwenem – Stawem Traczewskim, następnie z etapem kolarskim prowadzącym do północnej części gminy - Pogwizdowa Starego. Ostatnią częścią był bieg ulicami miasta.

Na podium w kategorii open 1/8 IM stanęli: na pierwszym miejscu Kacper Serwiński z czasem 58:32 z klubu SWIM TRI RZESZÓW, drugi był Dawid Mielke – 59:06 z klubu SportWise, trzeci Michał Małek – 1:00:16 klub BONTCYCLING. Pierwsza wśród kobiet była Martyna Gajda - 1:08:31 reprezentująca SWIM TRI RZESZÓW, drugie miejsce zajęła Aleksandra Szymkiewicz - 1:12:00, trzecie Aleksandra Majchrowicz - 1:24.

Po heroicznym wysiłku na dystansie 1/4 IM podium wywalczyli: pierwsze miejsce Andrzej Michalski z czasem 1:57:34 z klubu TriWise / Delfin Tarnów, drugie miejsce Paweł Chamera - 2:01:54 IM Inspiration, trzecie miejsce zajął Paweł Rybczak - 2:07:46 klub Kuźnia Triathlonu. Wśród kobiet najszybsza była Beata Mazan - 2:28:14 Finisz Rymanów, drugie miejsce zdobyła Dominika Grzywalska - 2:33:50 TYCZYŃSKI TRIATHLON TEAM, podium zamknęła Weronika Ptasiuk z czasem 2:35:45 z klubu Janusz&Grażyna.

Puchary sportowcom na podium wręczali: Paweł Baj burmistrz Głogowa Małopolskiego, Andrzej Zwierzchowski koordynator i pomysłodawca triathlonu, Dariusz Chmaj radny Rady Miejskiej w Głogowie Małopolskim, Aneta Ginter prezes LKS Głogovia. Na najszybszych w danych kategoriach czekały również nagrody pieniężne, upominki, a także vouchery z nagrodami od sponsorów.

Zawody zostały dofinansowane z budżetu Gminy Głogów Małopolski.