Za 4,5 mln zł Asseco Data Systems rozbuduje strefę parkowania w Rzeszowie

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 4 maja 2020

Fot. Paweł Bialic

4,48 mln zł będzie kosztowała dostawa, uruchomienie i obsługa 87 parkomatów na terenie dwóch nowych podstref w rzeszowskiej strefie płatnego parkowania. Pod koniec zeszłego tygodnia miasto wybrało firmę, która zajmie się dostarczeniem oraz obsługą potrzebnego sprzętu i będzie nią Asseco Data Systems.

Miasto na dostarczenie montaż i obsługę 87 parkomatów, a także opracowanie potrzebnych dokumentacji technicznych, uruchomienie 11 urządzeń służących do kontroli oraz wykonania oznakowania pionowego i poziomego, przeznaczyło kwotę 4,75 mln zł. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy. Oprócz Assecco Data Systems, które zaoferowało za realizację tego zadania 4,48 mln zł, do udziału w przetargu zgłosiła się również firma P.P.U.H. „Dejw” z Limanowej przedstawiając ofertę opiewającą na kwotę 4,37 mln zł. Okazuje się jednak, że miasto postawiło na ofertę przedstawioną przez Asseco Data Systems.

Przypomnijmy, że w związku z decyzją z Rady Miasta Rzeszowa z lutego tego roku dwie nowe podstrefy płatnego parkowania będą obejmować obszar osiedla gen. Grota-Roweckiego (podstrefa czerwona) oraz osiedla 1000-lecia (podstrefa zielona). Władze Rzeszowa planują uruchomienie działalności nowych podstref w październiku tego roku.

Nie jest to jedyna inwestycja jeżeli chodzi o strefę płatnego parkowania, za którą będzie odpowiadać Asseco Data Systems. Obowiązująca strefa parkowania obejmująca podstrefę niebieską (ścisłe centrum) i pomarańczową (ulice przylegające do centrum) zostanie w 2021 roku wyposażona w nowoczesny system monitoringu. Dzięki rozmieszczonym w strefie parkowania kamerom, czujniki i sieci neuronowe będą całodobowo zbierać i analizować dane o parkujących tam samochodach. Informacja o ilości wolnych miejsc do parkowania w danym obszarze będzie pokazywana na specjalnych interaktywnych tablicach rozmieszczonych w strefie, a także w specjalnie przystosowanej do tego systemu aplikacji mobilnej. Koszt zakupu systemu monitoringu to około 14,7 mln zł.

Należy również przypomnieć, że od poniedziałku 4 maja zostały odwieszone opłaty za parkowanie w strefie płatnego parkowania. Płatności w strefie została zawieszona 17 marca do odwołania w związku z pandemią koronawirusa. Władze Rzeszowa zdecydowały się przywrócić opłaty w związku z rozpoczęciem zdejmowania ograniczeń dotyczących poruszania się i życia publicznego przez rząd. Zgodnie z wcześniejszą decyzją rzeszowskich radnych w odwieszonej strefie obowiązują też nowe, wyższe stawki opłat.

Wokul

Taki obszar obejmie strefa płatnego parkowania od 1 października
Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4