K. Fijołek i M. Warchoł - kolejni kandydaci, którzy złożyli podpisy do MKW

KATEGORIA: POLITYKA / 13 kwietnia 2021

Marcin Warchoł i Konrad Fijołek.
Grafika/Fot. Paweł Bialic

Po Grzegorzu Braunie i Ewie Leniart, mamy kolejnych dwóch kandydatów na prezydenta Rzeszowa, którzy złożyli swoje podpisy poparcia do Miejskiej Komisji Wyborczej. Mowa o wiceprzewodniczącym Rady Miasta Konradzie Fijołku oraz wiceministrze sprawiedliwości Marcinie Warchole. Ostateczny termin rejestracji kandydata mija 16 kwietnia. Do tego czasu komitety wyborcze muszą złożyć do komisji wyborczej 3 tys. ważnych podpisów złożonych przez osoby zameldowane w Rzeszowie.

Konrad Fijołek w poniedziałek 12 kwietnia, po przeliczeniu 6 tys. podpisów, złożył je do komisji wyborczej, żeby oficjalnie zarejestrować swoją kandydaturę w wyborach.

- Akcja zbierania podpisów odbywała się w świetnej atmosferze. Miałem okazję odwiedzić w tym czasie wszystkie rzeszowskie osiedla. - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Natomiast także we wtorek 13 kwietnia, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł poinformował o zebraniu 5,5 tys. podpisów pod jego kandydaturą. Około godziny 15.00, wraz ze swoimi współpracownikami złożył je do Miejskiej Komisji Wyborczej. Wcześniej podziękował swojemu sztabowi wyborczemu, wolontariuszom oraz rodzinie za wsparcie w akcji zbierania podpisów. Oczywiście nie obyło się bez podziękowania dla byłego prezydenta Tadeusza Ferenca, który wspiera Warchoła w wyborach.

W tym momencie mamy już czterech kandydatów, którzy złożyli podpisy poparcia pod swoją kandydaturą w wyborach prezydenckich: Ewę Leniart, Marcina Warchoła, Konrada Fijołka i Grzegorza Brauna. Przypomnijmy, że w przedterminowych wyborach prezydenckich zarejestrowano 13 komitetów wyborczych. Raczej jednak nie ma co oczekiwać, że tylu właśnie będzie kandydatów. Wiadomo już, że z wyścigu o prezydenturę w Rzeszowie wycofał się Maciej Masłowski, przyłączając się kampanii Marcina Warchoła. Wśród pozostałych znanych nam kandydatów można wymienić jeszcze Waldemara Kotulę z partii Porozumienie Jarosława Gowina, czy Kazimierza Rocheckiego. Na razie nie wiadomo czy udało im się zebrać wymaganą prawem liczbę podpisów, tak aby móc startować w wyborach. O aktywności innych kandydatów na prezydenta raczej nie słychać.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4