Jako wiceminister, a nie kandydat? Warchoł wsparł strażaków w Rzeszowie

KATEGORIA: POLITYKA / 16 maja 2021

Marcin Warchoł jako wiceminister sprawiedliwości, nie jako kandydat na prezydenta Rzeszowa, wręczył czeki strażakom w Rzeszowie.
Fot. Paweł Bialic

Mimo, że jakiś czas temu rozpoczynając kampanię wyborczą Marcin Warchoł oznajmił, że przebywa na urlopie od pełnienia swoich obowiązków w ministerstwie, to dziś (16 maja w niedzielę) zorganizował pokazowe wydarzenie. I co ciekawe, wystąpił na nim właśnie jako wiceminister sprawiedliwości, w celu przekazania finansowego wsparcia rzeszowskim strażakom.

Kandydat na prezydenta dziś w Rzeszowie zapowiedział, że kwota około 1,2 mln zł trafi do 12 rzeszowskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w ramach pomocy z Funduszu Sprawiedliwości. Warchoł wręczył symboliczne czeki strażakom. Oczywiście na tej uroczystości nie mogło zabraknąć osoby, która najmocniej wspiera Marcina Warchoła w walce o najważniejszy ratuszowy fotel, czyli byłego prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

- Każda z OSP otrzyma po 100.000 zł. Oczywiście mam nadzieję, że zakupiony z tych środków sprzęt będzie służył przede wszystkim do ćwiczeń, a nie w boju - wiemy bowiem, jak niebezpieczna i nieprzewidywalna jest praca strażaków - podkreślił Marcin Warchoł.

Wniosek o dofinansowanie dla jednostek OSP w Rzeszowie przygotowywał jeszcze Tadeusz Ferenc, który nagle zrezygnował z urzędu 10 lutego 2021 r. W związku z tym wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sprawiedliwości skierował już pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak. Stało się to 15 marca br. O przyznanie środków dla rzeszowskich strażaków w ramach Funduszu Sprawiedliwości apelowała również wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, która także kandyduje w tych wyborach.

Jak zapewniał Marcin Warchoł, środki dla jednostek OSP powinny zostać przekazane do budżetu miasta w przyszłym tygodniu. Dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości będącego w gestii ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro z Solidarnej Polski, partii z której wywodzi się również Marcin Warchoł, ma zostać wykorzystane do zakupu osprzętu dla strażaków. Mowa tu o umundurowaniu, oraz innych elementach wchodzących w skład wyposażenia strażaków ochotników w Rzeszowie.

Marcin Warchoł, jak już zostało wspomniane, na czas wyborów w Rzeszowie miał wziąć urlop od pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. Jednak jak widać, nie rezygnuje on jednak ze swojej aktywności ministerialnej w przypadku tego typu wydarzeń. Podobnie było gdy przekazywał jakiś czas temu sprzęt dla strażaków z powiatu rzeszowskiego. W niedzielę 16 maja, Marcin Warchoł zaznaczył, że występuje jako wiceminister sprawiedliwości i poseł na Sejm RP. Trudno jednak nie łączyć dzisiejszego wydarzenia z kampanią wyborczą w Rzeszowie. Co ciekawe były włodarz Rzeszowa najczęściej towarzyszący swojemu kandydatowi właśnie podczas jego kampanijnych „występów”, wcale tego nie krył. Przed wręczeniem czeków dla strażaków, Tadeusz Ferenc (jak co konferencję) zabrał głos, oczywiście w tonie wychwalającym Marcina Warchoła i zapewnił publicznie o swoim poparciu dla jego kandydatury.

Trzeba przyznać, że można się już trochę w tym pogubić. Kiedy Marcin Warchoł jest kandydatem, a kiedy pełni obowiązki wiceministra? W końcu sam zapowiedział, że na czas kampanii bierze urlop od „ministrowania”.

Wokul

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4