Premier i Ewa Leniart na spacerze, kawie i rozmowie o przyszłości Rzeszowa

KATEGORIA: POLITYKA / 18 maja 2021

Premier Mateusz Morawiecki i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart z kawą podczas spaceru słynnym rzeszowskim deptakiem (Paniaga), przy ul. 3 Maja.
Fot. Paweł Bialic

Mateusz Morawiecki odwiedził w poniedziałek 17 maja Rzeszów. Premierowi towarzyszyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, będąca kandydatką na prezydenta miasta, z którą najpierw spotkał się z rzeszowskimi seniorami, a później spacerował po najsłynniejszym rzeszowskim deptaku, popijając kawę i dyskutując o rozwoju miasta. Wizyta premiera Morawieckiego ma związek z promowaniem zaprezentowanego w sobotę programu Nowy Polski Ład, zakładającego szeroką reformę gospodarczą kraju, a na pewno rozszerzenie dotychczasowej strategii PiS.

„Ewa Leniart gwarancją troski o seniorów”

Premier i Ewa Leniart najpierw spotkali się z rzeszowskimi seniorami w Domu Opieki Dziennej Rudek, przy ul. Granicznej. Kandydatka na prezydenta Rzeszowa zaprezentowała premierowi ideę oraz sposób funkcjonowania tego typu placówek. Przypomnijmy, że w programie wyborczym Ewy Leniart jednym z głównych punktów jest właśnie utworzenie takich domów opieki dziennej na każdym rzeszowskim osiedlu.

Jak podkreślał premier, w ramach Polskiego Ładu głównym punktem dotyczącym seniorów jest projekt emerytury bez podatku. Mogą na nią liczyć osoby, których emerytura wynosi do 2,5 tys. zł. W opinii Mateusza Morawieckiego również rozwój domów opieki dziennej dla seniorów wpisuje się w założenia Polskiego Ładu.

- Chcemy w naszej polityce położyć nacisk na życie seniorów. Chodzi o polepszenie warunków finansowych, ale również tworzenie domów seniora takich jak ten, gdzie czynione są starania by tworzyć najlepszą przestrzeń do życia dla naszych mam, ojców, dziadków, czy babć - powiedział Mateusz Morawiecki, który przy okazji chwalił wojewodę Ewę Leniart za zaangażowanie w pomoc seniorom.

Wizyta premiera i wojewody u seniorów w w Domu Opieki Dziennej Rudek w Rzeszowie.
Fot. źródło fanpage FB Ewy Leniart.

Spacerowali i rozmawiali o przyszłości Rzeszowa

Po spotkaniu z seniorami premier wraz z wojewodą przyjechali do centrum miasta, na rzeszowską starówkę. Kupili sobie kawę w jednej z kawiarni przy ul. Kościuszki, a następnie popijając ją i rozmawiając przespacerowali się deptakiem przy 3 Maja. Premier i Ewa Leniart rozmawiali o przyszłości Rzeszowa, zatrzymując się przy pomniku ks. Stanisława Konarskiego, lub by podziwiać przeszkloną ekspozycję prezentującą dawną nawierzchnie rzeszowskiej 3 Maja (Paniagi), czy przy pomniku Tadeusza Nalepy. Jak powiedziała nam Ewa Leniart, podczas wspólnego spaceru z premierem Morawieckim rozmawiali o tematach ważnych dla rozwoju miasta.

- Rozmawialiśmy o Rzeszowie i o tym jak się miasto zmieniło. Premier Morawiecki doskonale pamięta centrum Rzeszowa i nie umknęły mu istotne zmiany. Dyskutowaliśmy również o sprawach, które trzeba zmienić w Rzeszowie lub nadać im inny bieg. To była bardzo sympatyczna rozmowa, dająca duże nadzieje w pozyskaniu cennych środków finansowych na istotne działania dla Rzeszowa - powiedziała nam Ewa Leniart, dodając że poruszała podczas rozmowy z premierem kwestie m.in. budowy obwodnicy południowej, Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, terenów rekreacyjnych w mieście, czy wizji Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego.

Na tym zakończył się wczorajszy, pierwszy dzień wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w stolicy Podkarpacia. Przypomnijmy, że przed przyjazdem do Rzeszowa, premier pojawił się również w Nowej Wsi (powiat niżański), gdzie powstaje kolejny odcinek drogi ekspresowej S19. Droga ta stanowi część międzynarodowego szlaku Via Carpatia. We wtorek 18 maja, premier ma w planie - konferencję prasową na rzeszowskim rynku, spotkanie z przedstawicielami biznesu, czy wizytę w Zamku Lubomirskich. Pojawi się też w Jasionce, by wziąć udział w wydarzeniu „Dolina Wodorowa”.

Karol Woliński

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4