Część obostrzeń zniesiona. G. Braun teraz walczy z „przymusem szczepień”

KATEGORIA: POLITYKA / 17 maja 2021

Fot. Karol Woliński

Poseł Konfederacji Wolność i Niepodległość Grzegorz Braun, który kandyduje w wyborach prezydenckich w Rzeszowie kontynuuje swoją „pandemiosceptyczną” narrację w kampanii wyborczej. Wcześniej nawoływał głównie do nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych, obiecywał też, że zrobi z Rzeszowa strefę wolną od lockdownu. Teraz po zniesieniu części obostrzeń, jako kandydat na prezydenta obiecuje, że będzie w Rzeszowie walczył z coraz szerszym jego zdaniem nieformalnym przymusem szczepień.

Poseł Konfederacji w poniedziałek (17 maja) mówił głównie o presji dotyczącej szczepień wśród wojskowych. Zdaniem Grzegorza Brauna chodzi o nieformalne naciski na żołnierzy ze strony dowództwa do udziału w szczepieniach. Według kandydata na prezydenta Rzeszowa żołnierze, którzy nie poddali się szczepieniom nazywanym przez posła Konfederacji mianem eksperymentów medycznych, nie mogą wyjechać na misję czy brać udziału w ćwiczeniach i kursach oficerskich, co ma wstrzymywać ich rozwój zawodowy.

- Jeśli dzisiaj nieformalnie przymusza się żołnierza pod groźbą, że złamie sobie karierę i pożegna się z wymarzoną służbą, to może jutro ci sami przełożeni wyrażą wobec tego samego żołnierza jakieś inne oczekiwanie - pytał poseł Grzegorz Braun, który wskazywał że podobne nieformalne praktyki zachęcające do szczepień mają mieć miejsce również w innych służbach, także wśród personelu medycznego czy nauczycieli.

Jak zaznaczał Grzegorz Braun, mają do niego dochodzić liczne sygnały nie tylko od żołnierzy, ale również funkcjonariuszy służb w kwestii nieformalnej presji szczepienia. Na pytanie dziennikarzy kto konkretnie zgłasza mu tego typu sytuacje, poseł Braun nie chciał zdradzić takich informacji, dodając że szczegóły poda na kolejnej wtorkowej konferencji prasowej. Zadeklarował natomiast jako kandydat na prezydenta Rzeszowa, że będzie sprzeciwiał się takim praktykom.

- Jako kandydat na prezydenta Rzeszowa deklaruje, że do żadnych tego typu praktyk nie dopuszczę jeżeli będzie to w mojej mocy, a jeśli się dowiem o takich sytuacjach to podejmę wszelkie działania by temu zapobiec - - mówił poseł Konfederacji.

W jaki konkretnie sposób kandydat na prezydenta chce jako włodarz miasta, w którego kompetencjach nie ma dowodzenia jednostkami policji czy wojska, wpływać na kwestię szczepień w tychże formacjach? Tego Grzegorz Braun nie zdradził, mówiąc jedynie, że prezydent miasta ma być rzecznikiem interesu obywateli miasta i nie może w takich sytuacjach milczeć, a jest to presja, której trudno się oprzeć pojedynczemu człowiekowi.

A w wojsku pan był?

Konferencja prasowa zainteresowała również przechodzących obok mieszkańców. Jeden z nich przysłuchując się wywodom kandydata na prezydenta Rzeszowa na temat wojska i szczepień żołnierzy zapytał bezpośrednio czy kandydat na prezydenta Rzeszowa odbył służbę wojskową, później to samo pytanie zadali dziennikarze. Nieco skonsternowany poseł Grzegorz Braun nie chciał odpowiedzieć na pytanie.

- Zapraszam pana na kolejną konferencję prasową, która będzie poświęcona tej tematyce. Z Panem Bogiem - powiedział poseł Grzegorz Braun i zakończył konferencję prasową.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4