Premier M. Morawiecki promuje „Polski Ład”. Na Podkarpaciu i w Rzeszowie

KATEGORIA: POLITYKA / 17 maja 2021

Fot. Paweł Bialic

W poniedziałek i wtorek (17 - 18 maja) premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Podkarpacie. Będzie na budowie drogi ekspresowej S19, a także w Rzeszowie. Wesprze też kandydatkę na prezydenta Rzeszowa Ewę Leniart.

Jak podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki będzie przebywał dziś z wizytą w woj. lubelskim i podkarpackim. Od wizyty w tych dwóch regionach premier rozpoczyna trasę po Polsce, podczas której będzie promował „Polski Ład” – nowy program rządu Zjednoczonej Prawicy, który ma m.in. pomóc w przezwyciężeniu skutków pandemii.

- Chcemy pokazać nasz program, a właściwie coś więcej niż program, bo „Polski Ład” to nowa umowa społeczna dla wszystkich Polaków - mówił rano Morawiecki w Warszawie.

Swój objazd po kraju premier rozpoczął od wizyty w firmie JMP Flowers w Stężycy na Lubelszczyźnie.

Z programu wynika, że premier w Stalowej Woli spotka się inwestorami z Korei. Będzie też promował program mieszkaniowy w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

O godz. 12.30 szef polskiego rządu odwiedzi budowę szlaku Via Carpatia w Nowej Wsi, z kolei na godz. 17.15 zaplanowano spotkanie z seniorami Dziennego Domu Seniora Fundacji „RUDEK dla Życia” w Rzeszowie.

W czasie wizyty w Rzeszowie premier Mateusz Morawiecki spotka się też z kandydatką na prezydenta Rzeszowa, wojewodą podkarpackim Ewą Leniart.

Jak poinformował sztab kandydatki w poniedziałek o godz. 18.00 premier spotka się z Ewą Leniart w kawiarni Stary Piernik (ul. Kościuszki 9).

Z kolei we wtorek (18 maja) na godz. 9.30 zaplanowano wspólny spacer Mateusza Morawieckiego i Ewy Leniart ulicami Rzeszowa (trasa między Rynkiem a ul. 3 Maja). Natomiast o godz. 10.00 na rzeszowskim Rynku ma odbyć się wspólna konferencja prasowa.

Premier Morawiecki we wtorek w Rzeszowie ma spotkać się z przedstawicielami biznesu, odwiedzić Zamek Lubomirskich, a w Jasionce wziąć udział w wydarzeniu „Dolina Wodorowa”.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4