Lotnisko w Jasionce rozpoczęło sezon letni. W ofercie jest 23 kierunki

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 31 marca 2023

Fot. Materiały prasowe Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka ogłosił rozpoczęcie sezonu letniego. W ofercie podrzeszowskiego lotniska będzie 23 kierunki do 12 krajów.

LOT-em do USA

Letnia oferta lotniska w Jasionce prezentuje się bardzo ciekawie. Tradycyjnie w poniedziałki Dreamlinery LOT-u będą latać do amerykańskiego Newark.

- W tej części Europy jesteśmy jedynym lotniskiem odprawiającym do miliona pasażerów, które oferuje kierunek transatlantycki - informuje Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka.

Narodowy przewoźnik dodatkowo aż 32 razy w tygodniu będzie obsługiwał najbardziej popularną trasę do Warszawy, a od czerwca do września dwa razy w tygodniu połączy Podkarpacie z Trójmiastem, oferując loty z Jasionki do Gdańska.

Do podrzeszowskiego portu wraca Lufthansa, która od 23 kwietnia będzie codziennie latać do Monachium. To jedno z największych lotnisk w Europie i doskonały hub przesiadkowy dla podróżujących nie tylko za ocean.

- Atrakcyjną destynacją od Wizz Air jest Rzym. Węgierska tania linia lotnicza od 7 czerwca operować będzie dwa razy w tygodniu do stolicy Włoch - zapowiada port w Jasionce.

Najwięcej połączeń od Rayanaira

Tradycyjnie najwięcej połączeń oferuje Ryanair. Samoloty irlandzkiego przewoźnika codziennie polecą do Londynu Stansted, trzy razy w tygodniu na lotnisko Londyn Luton, a po dwa razy - do Bristolu, East Midlands, Manchesteru i Dublina. Dodatkowo od czerwca Ryanair uruchomi bardzo popularną trasę do chorwackiego Zadaru.

11 kierunków ma też siatka czarterów. Jest w niej aż sześć greckich wysp (Kreta, Zakynthos, Corfu, Rodos, Kefalonia i Itaka), tureckie Antalya i Bodrum oraz bułgarskie Burgas, albańska Tirana i czarnogórska Podgorica - tegoroczna nowość, która zdobywa uznanie coraz większej liczby klientów. Co ciekawe, biura podróży na ten kierunek oferują nie tylko pełne wakacyjne pakiety, ale też same loty. Pierwsze letnie czartery z naszego lotniska odlecą 26 kwietnia.

Szczegóły połączeń na stronie portu w ROZKŁADZIE LOTÓW oraz w zakładce CZARTERY 2023.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4