Przy ul. Kochanowskiego w Rzeszowie powstały nowe miejsca kiss&ride

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 24 marca 2023

Fot. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie

Ułatwiające krótki postój miejsca zostały wyznaczone przy ul. Kochanowskiego na os. 1000-lecia, w sąsiedztwie dworca kolejowego. Mają być ułatwieniem w związku z prowadzoną budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Kolejne powstają w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej.

Jak przypomina ratusz, trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Pisaliśmy o niej niedawno TUTAJ. To największa, bo warta ponad 70 mln zł, z trwających obecnie w Rzeszowie inwestycji.

Jej efektem będzie zupełnie nowy wygląd placu przed głównym rzeszowskim dworcem kolejowym. Powstanie tam podziemny parking, który będzie mógł pomieścić ponad 100 pojazdów. Będzie on połączony podziemnym przejściem z budynkiem dworca kolejowego, który także jest obecnie przebudowywany. Częścią RCK jest także przebudowa układu drogowego w sąsiedztwie dworca. Jednym z jego elementów będzie nowe rondo u zbiegu ulic Grottgera i Asnyka.

- W związku z budową centrum komunikacyjnego wielu podróżnych do dworca kolejowego dochodzi przejściem podziemnym, od strony ul. Kochanowskiego. Dlatego też w niedużej odległości od wejścia do przejścia wyznaczone zostały dwa miejsca postojowe kiss&ride. Korzystający z nich kierowcy będą mogli zatrzymać się na trzy minuty, by wysadzić pasażerów lub też ich zabrać - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Ratusz zapowiada, że podobne miejsca Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wyznaczy dla rodziców dowożących i odbierających dzieci, w rejonie szkoły podstawowej i przedszkola przy ul. Lwowskiej 17.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4