Maraton Innowacji w PCI ProtoLab. We wtorek w Rzeszowie

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 16 grudnia 2019

Fot. PCI

We wtorek, 17 grudnia w Rzeszowie odbędzie się Maraton Innowacji. To bezpłatne spotkanie, organizowane w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza 4. Pośród ciekawych wydarzeń odbędzie się spotkanie koła naukowego kosmonautyki ProtoCreativeLab: Space & Aviation. Swoje pracownie pokaże również ProtoLab. Na koniec impreza Rzeszów Tuesday Innovation Night.

Podczas Maratonu Innowacji zainicjowana zostanie działalność interdyscyplinarnego koła naukowego kosmonautyki PCI (o godzinie 16.45), które będzie prowadziło eksperymenty na pokładzie nanosatelitów. Dotyczą one pomiaru radiacji w trakcie lotu, wykorzystania ogniw grafenowych do produkcji energii elektrycznej na orbicie, eksperymentów biomedycznych (bakterie lub rośliny) i nawigacji w konstelacji.

Plany zakładają, by przez najbliższe 3 lata wystrzelone zostały 3 satelity, dzięki którym będzie można przeprowadzić wymienione badania. Adresatem koła są studenci i doktoranci rzeszowskich uczelni zainteresowanych tą tematyką oraz uczestnictwem w nowym przedsięwzięciu.

Wcześniej w ramach Dnia Otwartego zaplanowano prezentację przestrzeni ProtoLab (w godzinach 14.00 - 15.30). Plan obejmuje: przedstawienie działalności i prezentację zespołów ProtoLab, spotkania z praktykami, zwiedzanie laboratoriów, zapoznanie się ze sprzętem, technologiami i wyposażeniem w pracowniach, prezentacja aktualnych prototypów. Chętni dowiedzą się także, jak dołączyć do społeczności ProtoLab i zespołów pracujących nad wynalazkami i realizować innowacyjne pomysły.

Imprezę zamyka Rzeszów Tuesday Innovation Night (początek o godzinie 18.00). To pilotaż comiesięcznego spotkania, dla otwartych i ciekawych ludzi oraz miłośników biznesu, nauki, technologii i startupów oraz ambitnych pomysłów funkcjonujących w Regionalnym Ekosystemie Innowacji i Startupów (REIS).

W grafiku imprezy ciekawe wystąpienia: Jacek Kubrak „Jak z nauki i badań zrobić swój biznes?”, Artur Thielmann „Wielopokoleniowy startup technologiczny, to możliwe!” oraz Piotr Mieczkowski „DigitalPoland, startupy i innowacje”. Wieczór kończy panel dyskusyjny z udziałem publiczności: „Budujemy Społeczność Regionalnego Ekosystemu Innowacji i Startupów?”, networking, poczęstunek i zabawa.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4